ГоловнаЕкономікаБізнес

Адвокати підозрюваних у справі ОПЗ попросили про прийом у посла США

Процесуальними діями НАБУ нібито керують "американці з ФБР".

Адвокати підозрюваних у справі ОПЗ попросили про прийом у посла США
Фото: www.dyvys.in

Адвокати заарештованих топ-менеджерів Одеського припортового заводу найближчим часом очікують зустрічі з послом США в Україні, щоб повідомити його про "факти фальсифікації матеріалів і процесуальні порушення" з боку Національного антикорупційного бюро, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та суддів Солом'янського районного суду Києва у справі ОПЗ.

Як повідомляє РБК-Україна, про це заявили на прес-конференції в Києві адвокат Ігор Черезов, захисник голови наглядової ради Одеського припортового заводу Сергія Переломи, і адвокат Діана Назаренко, захисниця першого заступника директора ОПЗ Миколи Щурикова.

За словами Черезова, крім того, адвокати збираються спитати, на яких підставах НАБ у "непроцесуальному спілкуванні посилається на якихось "американців із ФБР" і на самого посла США, які нібито керують незаконними процесуальними діями бюро".

"Процесуальні порушення й обмеження прав адвокатів з боку НАБУ мають щоденний характер. Відповідно, Національна асоціація адвокатів України написала звернення в міжнародні адвокатські асоціації, а також звернулася в ООН. Ми зі свого боку звернулися до послів західних держав, а також до посла США, надали документи й аргументовані факти, яким чином порушуються права і які процесуальні порушення були допущені. Адвокати не тільки у справі ОПЗ, а й низці інших гучних справ очікують зустрічі з послом США, дата і час уточнюються", - пояснив Черезов.

Як стверджує адвокат, "справа ОПЗ набула міжнародного резонансу, заяви Міхеїла Саакашвілі (голова Одеської облдержадміністрації, - ред.) робляться і для міжнародних ЗМІ". "У результаті зірвано приватизацію ОПЗ, бюджет недоотримав кілька мільярдів гривень, і тепер узагалі незрозуміло, чи захочуть інвестори щось вкладати в завод", - говорить Черезов.

Серед порушень у справі ОПЗ адвокат назвав відмову суду від розгляду матеріалів перевірки ОПЗ Державною фінансовою інспекцією, які доводять невинність менеджерів ОПЗ. Замість розтрати коштів, які закидає їм НАБ, Перелома і Щуриков забезпечили 220 млн прибутку за 2015 рік, а у 2014 році підприємство отримало 270 млн грн збитків, наголосив адвокат. Він також зазначив, що "НАБ замовило свою експертизу підприємству, яке саме НАБУ вважає фіктивним і під час обшуків вилучала його документи".

Також адвокати керівників ОПЗ вказали на "повну неаргументованість рішення судді Солом'янського суду Андрія Макухи про арешт їхніх підзахисних і призначення астрономічних сум застав". Вони поставили під сумнів здатність судді приймати від імені України рішення, оскільки вій проводив репресії проти майданівців і проти нього саме НАБ висунуло підозру в корупції, а до Верховної Ради було зроблено подання на звільнення Макухи за порушення присяги судді.

Пропозицію захисту про відвід скомпрометованого судді відкинули і ще один суддя Солом'янського суду, і представник САП, повідомив Черезов. Тому адвокати звернулися також у Вищу кваліфікаційну комісію суддів щодо цих двох суддів.

Адвокати повідомили, що захист подав апеляцію на рішення судді Макухи. Ігор Черезов сподівається на успіх, оскільки, на його думку, "в апеляційному суді не буде залежних від НАБ суддів". "НАБУ пропонує створити антикорупційний суд, тоді суддею в ньому буде Макуха - і в цій державі ніщо і нікому вже не можна буде довести", - сказав адвокат.

Зі свого боку захисник Щурикова Діана Назаренко констатувала, що "Майдан виявився безрезультатним". "Усе повернулося на 3-5 років назад, судді залишилися ручними і виконують політичну волю. Сьогодні - волю Саакашвілі і Гізо Углави (перший заступник директора НАБУ, - ред.), якого вважають близьким до М. Саакашвілі, оскільки правових підстав для арешту менеджерів ОПЗ не існує", - вважає вона.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram