Концепція реформування податкової системи викликає занепокоєння ЄБА, йдеться в прес-релізі Асоціації.
Найбільше членів ЄБА лякає непослідовність і контраверсійність пропозицій. Поряд із такими прогресивними пропозиціями як зниження ставки єдиного соціального внеску (ОСВ) і скасування низки неефективних платежів, влада пропонує декілька небезпечних для бізнесу новацій. Наприклад, податок з обігу, скасування максимальної величини бази нарахування ОСВ і відродження відрахувань до Пенсійного фонду від операцій із купівлі валюти.
- Введення податку з обігу за ставкою 2-2,5% без урахування прибутковості окремих галузей і видів діяльності призведе до зростання податкового навантаження на окремі підприємства. Такий податок може створити диспропорції в економіці та поставити вітчизняні підприємства в менш вигідні умови, ніж іноземні.
- У світовій практиці одночасно ПДВ і податок з обігу майже не застосовують. Ці податки виключають одночасне застосування.
- Введення податку з обігу в умовах, коли багато компаній отримують збиток, призведе до зростання тиску на і так слабкі бізнеси.
- Додаткове навантаження на операції купівлі-продажу валюти (3% у Пенсійний фонд) призведе до зростання цін на товари та послуги для кінцевих споживачів.
- Скасування максимальної бази нарахування ЄСВ не допоможе вивести податки з тіні.
ЄБА наполягає на проведенні додаткових розрахунків очікуваного ефекту від змін податкової системи. Будь-які поспішні (наприклад, з 2013 року) зміни правил також є неприйнятними для законослухняного бізнесу.