ГоловнаКультура

Кабмін пропонує підвищити штрафи за "піратство"

Уряд на засіданні погодив законопроєкт про підсилення відповідальності за порушення авторських і суміжних прав. 

Кабмін пропонує підвищити штрафи за "піратство"
Фото: Newsru.com

Кабмін погодив законопроєкт про посилення адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення авторських і суміжних прав. Законопроєкт схвалили 9 червня на засіданні уряду, потім його мають розглянути у Верховній Раді.

Законопроєкт передбачає також конкретизацію кримінальної відповідальності за різні способи фінансування піратства, повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

"Зокрема, документом пропонується у законодавстві про адміністративну відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав визначити санкцію як штраф від п’ятдесяти (850 грн) до трьохсот (5100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення, а в частині кримінальної відповідальності за відповідні порушення - визначити санкцію як штраф від трьохсот (5 100 грн) до тисячі (17 000 грн) НМД, або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк", - йдеться у повідомленні. 

Нині в Кримінальному кодексі незаконне відтворення і розповсюдження творів за умови завдання значної матеріальної шкоди карається штрафом від 3400 до 17 000 гривень, або виправними роботами чи позбавленням волі на строк до двох років. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram