Згідно закону передбачається виключно конкурсний відбір на усі посади державної служби, у якому зможе брати участь кожен охочий. З’явиться можливість соціальних ліфтів, коли державні посади займатимуть не ставленики чинної влади, а переможці відкритих конкурсів. Чиновників обиратиме Комісія з питань вищого корпусу державної служби, яка на третину складатиметься із представників громадськості. Дія закону поширюватиметься на посади в секретаріаті Кабміну, Адміністрації Президента, апараті РНБО, апараті Верховної Ради, секретаріаті Конституційного суду, секретаріаті Вищої ради юстиції, Центральної виборчої комісії, Рахунковій палаті, в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади та державних колегіальних органах, а також їх територіальних органах, місцевих державних адміністраціях.
Новацією закону є розмежування політичних та адміністративних посад, що також ґрунтується на світовому досвіді.
Основний принцип діяльності – правонаступництво. Політики розробляють стратегію розвитку тієї чи іншої сфери, службовці – втілювати у життя розроблені підходи. У разі зміни міністра, державний секретар продовжуватиме впроваджувати започатковані напрацювання до моменту зміни та затвердження загальних підходів новим міністром.
Підтримую ухвалення нового ЗУ «Про державну службу», що є однією із найважливіших позицій Коаліційної Угоди та сприятиме створенню в Україні професійної та політично неупередженої державної служби.