ГоловнаСвіт

У Грузії за порушення карантину саджатимуть на шість років

Зараз за порушення правил НС у Грузії передбачений штраф розміром близько $1 тис.

У Грузії за порушення карантину саджатимуть на шість років
Фото: EPA/UPG

Парламент Грузії 23 квітня ухвалив у третьому читанні поправку до Кримінального кодексу, за якою за повторне порушення правил надзвичайного стану та карантину передбачається покарання у вигляді позбавлення волі терміном до шести років.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Парламент ухвалив посилювальний захід для виконання декрету президента про дію надзвичайного стану. На жаль, ми щодня стикаємося з фактами непокори деяких громадян, які ігнорують вимоги карантину і введеної комендантської години", - сказав журналістам лідер парламентської більшості Мамука Мдінарадзе.

Він нагадав, що зараз за порушення правил НС у Грузії фізичні особи платять штраф розміром 3 тисячі ларі (близько $1000), а юридичні особи - 15 тисяч ларі.

"Хочу зазначити, що жодної амністії з виплати штрафів для порушників надзвичайного стану не буде", - сказав Мдінарадзе.

МВС Грузії щодня повідомляє про десятки оштрафованих громадян, які порушили правила НС.

Грузинська влада з 21 березня ввела в країні НС для боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, а з 31 березня діє комендантська година з 21:00 до 6 ранку. Напередодні режим НП був продовжений до 22 травня.

За даними МОЗ, у Грузії виявлено 420 заражень коронавірусною інфекцією. Перший випадок зараження був встановлений медиками 26 лютого на кордоні з Азербайджаном у громадянина Грузії, який повертався з Ірану.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram