ГоловнаСвіт

У РФ активіст, який носив передачі українським морякам, отримав чотири роки колонії

Костянтин Котов прийшов на суд у футболці з портретом Сенцова.

У РФ активіст, який носив передачі українським морякам, отримав чотири роки колонії
Константин Котов
Фото: facebook.com/christophe.ruggia

Тверський суд Москви увечері 5 вересня засудив громадянського активіста Костянтина Котова до чотирьох років колонії загального режиму за "неодноразове порушення правил проведення мітингів" (ст. 212.1 Кримінального кодексу РФ).

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Суд встановив: Котов зробив неодноразове порушення правил проведення публічних заходів протягом попередніх 180 діб", - заявив суддя Станіслав Мінін.

Зазначена стаття Кримінального кодексу РФ отримала популярність як "дадінська" - за прізвищем опозиційного активіста Ільдара Дадіна, який був першим засудженим за нею.

Котов прийшов на оголошення вироку у футболці із зображенням політв'язня українського режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ до 20 років колонії суворого режиму за підпал дверей офісу "Руської общини Криму" і вікна місцевого відділення "Єдиної Росіїї". У РФ його звинуватили в створенні на території Криму "терористичного співтовариства".

Котов неодноразово виходив з одиночними пікетами на підтримку українських політв'язнів, виступав проти анексії Криму, а також займався організацією передачі продуктів захопленим українським морякам в СІЗО.

Нагадаємо, російська прокуратура просила для Котова 4,5 року в'язниці.

У серпні Пресненський районний суд Москви заарештовував Котова у кримінальній справі про "неодноразове порушення порядку організації або проведення мітингу". Під час обшуку в його будинку слідчі вилучили книгу кримського публіциста та історика Сергія Громенка "Крим наш. Історія російського міфу". Правозахисний центр "Меморіал" визнав Котова політичним в'язнем.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram