Цього року він відрізняється, бо, крім чоловіків, грають ще й жінки. Формула змагань незвична: шестеро учасників й учасниць грають у два кола. Перша партія проходить з контролем 2 години на 40 ходів на всю партію з додаванням 10 секунд за кожен хід, починаючи із 41-го. У разі нічиєї гросмейстери грають ще одну з контролем 10 хвилин (білим) на 7 з додаванням 1 секунди теж із 41-го ходу. Цей поєдинок є Армагеддоном — нічию та перемогу чорних вважають однаковим результатом. Нараховують очки теж досить дивно, зокрема, три за виграш в основній партії та по одному за нічию. Переможцю Армагеддону додають ще пів очка.
Такий підрахунок балів є плодом фантазії колишнього чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена.
![Усі учасники шахового турніру в Ставангері.](https://i.lb.ua/121/05/666043b803441.jpeg)
У чоловіків виступають чемпіон світу Дін Лірень (Китай), Магнус Карлсен, американці Фабіано Каруана та Хікару Накамура, Рамешбабу Прагнанадха (Індія, брат Вайшалі) та Аліреза Фіруджа (Франція).
Турнір почався неквапливо. У жінок усі стартові зустрічі закінчилися нічиєю. Музичук мала білими суттєву перевагу проти Лей, та все ж погодилася на нічию. Можливо, це було не найкраще рішення. У швидкій партії українка теж мала перевагу, проте десь розгубила її, а потім припустилася фатальної помилки. Її суперниця завдала, як кажуть, кабанячого удару, після якого для білих уже не було рятунку.
За схожим сценарієм проходила й друга партія Анни. Чорними українка впевнено відстояла нічию проти Цзюй, проте у швидкій зустрічі грала надто пасивно і зрештою поступилася чемпіонці світу. Наступного дня Анні не вдалося білими переграти Вайшалі ані в основній, ані в додатковій партії. Отже, враховуючи турнір претенденток і шість партій на старті у Ставангері, Музичук не перемогла у двадцятій партії поспіль.
У четвертому турі львів'янка нарешті порадувала нас. Граючи чорними проти Конеру, Анна спокійно розіграла ферзевий гамбіт і досить легко зрівняла гру. Партія перейшла до турового закінчення. Воно було скоріше нічийним, але досвідчена Хампі несподівано помилилася, що принесло українці повноцінні три очки.
![Анна Музичук (ліворуч) під час гри з Пією Крамлінг на шаховому турнірі в Ставангері, Норвегія.](https://i.lb.ua/112/00/6660452cb6c7b.jpeg)
Тож становище учасниць після першого кола таке: Рамешбабу — 10, Музичук — 9, Цзюй — 7,5, Лей — 6,5, Конеру — 4, Крамлінг — 3.
![Магнус Карлсен (ліворуч) готується до гри з Хікару Накамурою на турнірі в Ставангері, Норвегія.](https://i.lb.ua/101/58/666045a08e8f8.jpeg)