>

Таємний план українців: Довбик допоміг Луніну перемогти в Ла Лізі

Довбик з «Жироною» розгромив «Барселону» і допоміг «Реалу» Луніна достроково здобути чемпіонство.

У суботу, 4 травня, на «Монтіліві» відбулося каталонське дербі: «Жирона» приймала «Барселону» в рамках 34-го туру Ла Ліги

Українські футболісти «Жирони» Артем Довбик і Віктор Циганков вийшли у стартовому складі.

Матч розпочався феєрично. Уже на третій хвилині «Барселона» відкрила рахунок: Крістенсен прийняв грудьми передачу від Ламіна Ямала, розвернувся і, не втрачаючи м'яча, пробив у нижній кут воріт — 0:1.

Відповідь від «Жирони» була блискавичною. На четвертій хвилині Іван Мартін обіграв і залишив позаду Араухо, виконав навісну передачу в центр штрафного, де Довбик виграв другий поверх (замкнув пас головою) — 1:1.

Гравець «Жирони» Артем Довбик святкує після того, як забив у матчі Ла Ліги з ФК «Барселона» в Жироні, Іспанія, 4 травня 2024 року.

На 43-й хвилині Мігель Гутьєррес збив Ламіна Ямала на лінії власного штрафного. Після перегляду VAR арбітр зафіксував порушення і вказав на 11-метровий у ворота «Жирони». Роберт Левандовський взявся пробивати пенальті й під кінець першого тайму зумів вивести «Барселону» вперед — 1:2.

На 64-й хвилині «Жирона» провела подвійну заміну: замість Давіда Лопеса на поле вийшов атакувальний футболіст Порту, а Ян Коуту замінив Циганкова. Уже за хвилину Сержі Роберту припустився помилки, віддавши неточний пас назад. Довбик зіграв на перехопленні. Українець обікрав Араухо й віддав на Порту, який першим дотиком до м'яча зрівняв рахунок — 2:2.

Уболівальники «Жирони» не погоджувалися на нічию та вимагали більшого від кумирів. І на 67-й «Жирона» організувала контратаку, яка завершилася взяттям воріт. Порту прорвав правим флангом захист «Барси», відпасував назад на Довбика, який пропустив м'яч за спину на Мігеля Гутьєрреса. Іспанець сильно пробив, м'яч зрикошетив від Кунде, що дезорієнтувало Тер Штегена — 3:2.

Порту з «Жирони» святкує гол під час матчу Ла Ліги з ФК «Барселона» в Жироні, Іспанія, 4 травня 2024 року.

На 74-й хвилині Порту оформив шедевральний дубль: форвард з правого краю штрафного в дотик пробив у дальній кут воріт після пасу Савіо — 4:2.

Фінальний свисток зафіксував історичну перемогу. «Жирона», яка двічі поступалася на табло, здолала «синьо-гранатових» і забезпечила собі участь у Лізі чемпіонів наступного сезону. Підопічні Мічела також повернулися на другу сходинку турнірної таблиці чемпіонату Іспанії.

Гравці «Жирони» святкують перемогу в матчі Ла Ліги з ФК «Барселона», Жирона, Іспанія, 4 травня 2024 року.

Свій матч у Ла Лізі провів також «Реал Мадрид». На домашньому стадіоні він обіграв «Кадіс» із рахунком 3:0. Український голкіпер Андрій Лунін у протистоянні не взяв участі, а замість нього ворота захищав Тібо Куртуа. Після зустрічі вболівальники й гравці мадридського клубу чекали на результат поєдинку «Жирони» з «Барселоною». Перемога «Жирони» гарантувала б «Реалу» дострокове чемпіонство Ла Ліги. Так і сталося! Для українського голкіпера це вже другий титул чемпіона Ла Ліги в кар'єрі.