"Жоден прилад не вимкнувся": в КМДА розповіли про ситуацію в лікарні швидкої допомоги в ніч обстрілу 9 січня

Через технічний збій автоматика основного потужного генератора не спрацювала на запуск, але фахівці задіяли мобільні генератори для живлення критичних вузлів. 

"Жоден прилад не вимкнувся": в КМДА розповіли про ситуацію в лікарні швидкої допомоги в ніч обстрілу 9 січня
Архівне фото
Фото: Макс Требухов

У ніч чергової масованої атаки Росії 9 січня, коли зникла електрика, Київська міська клінічна лікарня швидкої медичної працювала в посиленому режимі. 

Про це повідомила керівниця Департаменту охорони здоров'я КМДА Тетяна Мостепан у фейсбуці.

"Ніч була складною для всього міста. Попри обстріли, лікарня працювала у посиленому режимі. Починаючи з 01:50 бригади екстреної медичної допомоги почали доставляти перших постраждалих. Далі - 02:20, 03:05… О 03:18 ворог пошкодив інфраструктуру, внаслідок чого лікарня залишилася без міського електропостачання. У таких ситуаціях усе вирішують підготовка і чіткі дії. У нас є протоколи і вони спрацювали ефективно", - наголосила Мостепан.

Реклама

За її словами, коли зникло світло, апарати ШВЛ, монітори та все критичне обладнання перейшли на резервне живлення від акумуляторів. 

"Жоден прилад не вимкнувся. Життєзабезпечення не переривалося. Жоден пацієнт в реанімації чи на операційному столі не залишився без допомоги", - наголосила Мостепан. 

Водночас, через технічний збій автоматика основного потужного генератора (400 кВт) не спрацювала на запуск. Але фахівці не розгубилися і задіяли мобільні генератори для живлення критичних вузлів. Мостепан наголосила, що малі генератори "працювали виключно на відкритих майданчиках, з відведенням вихлопів назовні". Живлення подавалося через спеціальні подовжувачі. Загрози для пацієнтів чи персоналу не було. 

Приблизно о 03:40 технічна служба лікарні разом із рятувальниками ДСНС запустили основний генератор у ручному режимі. Далі лікарня повністю працювала автономно до 10:00 ранку, поки не відновили міське електропостачання.

"Увесь цей час обладнання в реанімації працювало безперебійно. Життю та здоров’ю пацієнтів нічого не загрожувало. І саме в такій ситуації особливо прикро бачити, як у мережі з’являється неправдива інформація. Маніпулятивні повідомлення, які зараз поширюють у соцмережах, не додають сил нашим медикам. Це люди, які працюють 24/7 на межі можливостей. Які під час жорстокої війни, під звуки вибухів, рятують життя киян. А часом, на жаль, і самі віддають власне життя", - додала керівниця Департаменту. 

Раніше ветеран і київський громадський активіст Олег Симороз повідомив у соцмережах, що в ніч атаки в медзакладі зникли електроенергія, вода та опалення, а лікарі були змушені надавати допомогу постраждалим у темряві - з ліхтариками та свічками.

Атака Росії в ніч на 9 січня

  • Російська армія уночі 9 січня майже п'ять годин поспіль била по житлових будинках і цивільній інфраструктурі українських міст. Основним напрямком удару був столичний регіон. 
  • Росія застосувала і дрони, і ракети, зокрема гіперзвуковий "Орєшнік", яким вдарила по Львівській області. Це стало другим випадком застосування такої ракети за всю війну.
  • У Києві було вбито чотирьох людей, зокрема - медика, який прибув на місце удару. Поранені ще 25.
  • Росіяни били по енергетичних об'єктах. Наслідки ударів ліквідовують досі. 
Реклама
Реклама