ГоловнаСуспільствоЖиття

Україна отримала нові французькі гелікоптери для підрозділів ДПСУ на кордоні з Білоруссю

Два гелікоптери Н-125 прибули до Києва.

Сьогодні до Києва прибули два гелікоптери Н-125 французького виробництва компанії Airbus Helicopters.

Про це повідомили у МВС України.

Ними укомплектують авіаційні підрозділи Державної прикордонної служби України, які нестимуть службу на ділянці кордону з Білоруссю.

Державна прикордонна служба України з січня 2020 року вже отримувала два гелікоптери типу Н-125.

Фото: mvs.gov.ua

Нові машини, які прибули сьогодні, краще укомплектовані. Їх оснащено супутниковими передавачами, гучномовцями, системами цифрового зв'язку, спеціалізованими авіаційними прожекторами, камерами з високою роздільною здатністю Flir, електричними лебідками та аварійним плавучим спорядженням.

Фото: mvs.gov.ua

"Сьогодні прикордонники отримали чергові два гелікоптера Н-125, які допомагатимуть охороняти державний кордон. Їх оснащено найбільш сучасним обладнанням. Воно дозволяє вдень та в ночі контролювати рубежі держави на багато кілометрів за рахунок спеціалізованих камер та пошукового прожектора. Відео з камер можна відразу передавати в наземний командний пункт. Це потужне посилення ДПСУ, а безпека кордонів - на сьогодні є для МВС одним з основних пріоритетів", – розповів заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров.

Фото: mvs.gov.ua

У МВС зазначили, що досвід отриманих перших двох легких гелікоптерів у 2020 році показав економічність та ефективність їхнього застосування в цілях охорони державного кордону (загальний наліт перших двох машин складає близько 900 годин)

Фото: mvs.gov.ua

Н-125 - це одні з кращих машин у своєму класі. У 2005 році гелікоптер такої модифікації побив світовий рекорд і здійснив посадку на горі Еверест на рівні 8 тисяч 850 метрів над рівнем моря.

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

Фото: mvs.gov.ua

Нагадаємо, постачання гелікоптерів Airbus здійснюється відповідно до угоди між Урядом України та Урядом Французької Республіки для створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні.

29 серпня 2018 року між Міністерством внутрішніх справ України та компанією Airbus Helicopters було укладено відповідний контракт. За його умовами всього заплановано поставку 24 таких гелікоптерів.

Наталка ЛотоцькаНаталка Лотоцька, редакторка новин
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram