ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Ляшко заявив про продовження карантину і маскового режиму до кінця літа

Обмеження будуть пом'якшувати, але до кінця не скасують.

Ляшко заявив про продовження карантину і маскового режиму до кінця літа
Фото: Lb.ua

Кабінет міністрів продовжить карантин до кінця літа, незважаючи на покращення ситуації з захворюваністю на COVID-19.

Про це на засіданні уряду 9 червня сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Зайнятість ковідних ліжок в Україні - найменша з початку 2021 року. Восьмий тиждень поспіль спостерігається спад захворюваності на COVID-19. Добова кількість госпіталізацій продовжує знижуватися і знаходиться на найнижчому рівні з початку 2021 року. Реанімаційні ліжка зайняті на 29%, ліжка з киснем - на 15%, апарати штучної вентиляції легень - на 7%. Виписки переважають над госпіталізаціями майже вдвічі, відповідно кількість пацієнтів у ковідних лікарнях зменшилась за останню тижню на третину", - розказав Ляшко членам уряду.

Міністр підкреслив, що відсоток позитивних тестів на ковід в Україні вперше став нижче 5%, рекомендованих ВООЗ. Це свідчить про те, що епідемія знаходиться під контролем.

"Такий рівень тестувань і спадаюча динаміка захворюваності можуть вивести в ряд країн зі сприятливою епідемічною ситуацією за критеріями Європейського Союзу. А це у свою чергу може забезпечити вільні подорожі українців до країн Європейського Союзу вже влітку цього року", - сказав Ляшко.

В той же час міністр підкреслив, що COVID-19 не подолано, тому відмова від абсолютно всіх карантинних обмежень не є доцільним.

"Ми плануємо скасувати вимоги щодо наповнюваності залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів, а також спростити процес проходження кордону після літніх відпусток. Проти ми запропонуємо уряду продовжити карантину на літній період, оскільки коронавірус не подолано. І ми повинні залишити основні протиепідемічні обмеження, зокрема обов'язковість масок в громадських будівлях і транспорті, а також відповідальне ставлення до фізичної дистанції і не забувати про гігієну рук", - сказав він.

Він підкреслив, що у випадку збільшення захворюваності міністерство знову буде ініціювати введення "жовтих", "помаранчевих" і "червоних" карантинних обмежень.

Нагадаємо, що карантин в Україні діє з березня 2020 року. Після цього карантинні обмеження кілька разів змінювали – від повного локдауну по країні до карантину вихідного дня чи адаптивних обмежень.

21 квітня Кабінет міністрів продовжив карантин та режим надзвичайної ситуації через пандемію ковіду до 30 червня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram