ГоловнаСуспільствоПодії

СБУ викрила командира бойового корабля ВМС на спробі передати оборонні дані спецслужбам Росії

Він збирався переїхати на постійне місце проживання в окупований Крим.

Командира бойового корабля викрили на спробі передати дані у сфері бойової готовності Військово-Морських сил України представникам спецслужб Росії.

Він без дозволу командування виїхав на територію тимчасово окупованого Криму, де почав співпрацю з російськими спецслужбами і отримав громадянство РФ. Про це повідомили в пресслужбі СБУ.

Фото: СБУ

"Після цього капітан 2 рангу повернувся до місця дислокації і почав приховано збирати інформацію з обмеженим доступом для передавання російським спецслужбам", - йдеться в повідомленні.

Отриману інформацію він планував передати своїм кураторам після виїзду на постійне місце проживання на окуповану Росією територію Криму. Попередньо він планував звільнитися із ЗСУ.

Фото: СБУ

У фігуранта вилучили носії інформації з обмеженим доступом, які він збирався передати російській стороні. Відкрито кримінальне провадження.

Нагадаємо, що 14 квітня затримали генерал-майора служби безпеки України Валерія Шайтанова за підготовку вбивства Адама Осмаєва на замовлення російських спецслужб.

СБУ стверджує, що у слідства достатньо доказів тошо, що Шайтанов є агентом ФСБ Росії. Генерал, який є одним з колишніх керівників Центру спеціальних операцій "А" СБУ, насправді перебував на агентурному зв'язку під псевдонім "Бобиль" у полковника ФСБ Ігоря Єгорова. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram