ГоловнаСуспільствоЖиття

Рада на час карантину скасувала верифікацію вимушених переселенців для отримання пенсій і соцвиплат

Ощадбанк проводитиме виплати в повному обсязі.

Рада на час карантину скасувала верифікацію вимушених переселенців для отримання пенсій і соцвиплат
Фото: Макс Требухов

Верховна Рада на час карантину скасувала обов'язкову верифікацію внутрішньо переміщених осіб для отримання пенсій і соцвиплат. Про це йдеться в законопроєкті №3219, спрямованому на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, повідомили на сторінці Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПО у Facebook.

У звичайний час вони повинні підтверджувати свою присутність на підконтрольній уряду території, інакше через 60 діб можуть втратити статус ВПО. Однак законодавством передбачено, що за наявності обґрунтованих причин норма про обов'язкове підтвердження присутності не застосовується.

Таким чином, відсьогодні на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусної інфекції, і впродовж 30 днів після їх скасування, Рада заборонила:

- скасування дії довідки про прийняття на облік ВПО на підставі інформації про тривалу відсутність (більш ніж 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає підставу вважати, що ВПО повернулася до залишеного місця постійного проживання;

- зупинку Ощадбанком операцій з видачі за поточним рахунком ВПО за відсутності проходження фізичної ідентифікації;

- здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщених осіб за місцем їх фактичного проживання.

"Пенсіонерам немає потреби подавати додаткові заяви, пояснення про неможливість проходження верифікації. Банківські картки не будуть блокуватися, всі гроші будуть нараховуватися в повному обсязі. Закликаю всіх не залишати свої будинки без термінової потреби. Якщо ви все ж ідете в супермаркет, подумайте про стареньких сусідів, проявіть турботу і допоможіть, щоб люди похилого віку не наражалися на небезпеку, тому що саме вони в групі ризику", - наголосив віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков.

Нагадаємо, Верховна Рада без обговорення прийняла законопроєкт №3219 про внесення змін до деяких законів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram