ГоловнаСуспільствоЖиття

СБУ заявила про запобігання кібератаці на хлоропереливну станцію в Дніпропетровській області

Системи управління були навмисне уражені комп'ютерним вірусом VPNFilter з території Росії.

СБУ заявила про запобігання кібератаці на хлоропереливну станцію в Дніпропетровській області
Фото: AndreyPopov\Depositphotos

Співробітники Служби безпеки заблокували спробу російських спецслужб здійснити кібератаку на хлоропереливну станцію в селищі Аули Дніпропетровської області, яка є об'єктом критичної інфраструктури країни.

Про це повідомляють на сайті СБУ.

Фахівці спецслужби встановили, що протягом декількох хвилин системи управління технологічними процесами і системи виявлення ознак аварійних ситуацій підприємства були уражені комп'ютерним вірусом VPNFilter з території РФ. Зазначають, що продовження кібератаки могло призвести до зриву технологічних процесів і можливої аварії.

"Задум кібератаки полягав у блокуванні сталого функціонування переливної станції, яка забезпечує рідким хлором для очищення води водопровідно-каналізаційні підприємства на всій території України", - йдеться в повідомленні.

СБУ також стверджує, що так удалося запобігти потенційній техногенній катастрофі. Шкідливе програмне забезпечення VPNFilter було локалізовано та знешкоджено.

Зазначають, що у травні вже були зафіксовані факти підготовки російських спецслужб до проведення кібератаки з використанням саме вірусу VPNFilter.

VPNFilter - багаторівневе модульне шкідливе програмне забезпечення з універсальними можливостями, які забезпечують проведення і кіберрозвідки, і деструктивних кібероперацій.

Нагадаємо, у травні Федеральне бюро розслідувань США заблокувало сервер, який керував мережею з 500 тис. заражених комп'ютерів у 54 країнах світу. Повідомляли, що співробітники ФБР намагалися запобігти діяльності шкідливого ПО VPNFilter, яке пов'язане з групою російських хакерів Fancy Bear. Напередодні СБУ попередила про загрозу масштабної кібератаки з Росії.

Влітку 2017 року масштабне поширення вірусу NotPetya паралізувало роботу українських урядових установ, бізнесу. Незабаром вірус поширився на інші країни. Уряд Великобританії заявив, що Росія відповідальна за кібератаки з використанням цього вірусу. Адміністрація США назвала вірус NotPetya операцією російських військових і "найбільш руйнівною кібератакою в історії".

LB.ua в соцмережах: