Київ викупить земельну ділянку під сквером Небесної Сотні на Михайлівській вулиці.
Про це в інтерв'ю "Українським новинам" сказав секретар Київської міської ради Володимир Прокопів.
"Ділянка під сквером складається з декількох земельних ділянок. Для ділянок, які були в оренді, Київрада скасувала договори оренди - і зараз земля належить місту. Також є ділянка, яка була продана підприємству. Наразі тривають переговори про викуп цієї ділянки для громадських потреб. Експерти проведуть оцінку ділянки, і ми дізнаємося і поінформуємо громадськість про те, скільки це буде коштувати місту", - заявив він.
"Платити за це доведеться всім киянам, оскільки кошти будуть виділені з міського бюджету", - додав Прокопів. Він зазначив, що юридичний департамент зараз вивчає, як провести операцію з мінімальними витратами для держскарбниці.
Сквер Небесної Сотні облаштували 2014 року зусиллями і коштом київських активістів і місцевих жителів. 24 вересня 2015 року частині цієї території надали офіційний статус скверу. На стіні будинку, який розташовано біля скверу, влітку минулого року було намальовано величезне графіті з портретом Сергія Нігояна, першого з Небесної Сотні. Його вбили рівно два роки тому, 22 січня 2014 року.
Землю під сквером розділили на три ділянки: площею 0,2697 га і 0,0266 га, які повернули з оренди, і площею 0,2549 га, який належить ТОВ "Грін Плаза".
Ще в травні 2014 року прокуратура Києва в інтересах КМДА подала позов з вимогою повернути всі три ділянки у власність громади міста. Але протягом листопада 2014 року - квітня 2015 років три судові інстанції пристали на бік забудовника і відмовилися задовольняти позов прокуратури. Потім справу було передано до Верховного суду Києва, який 23 вересня 2015 року скасував усі три постанови і повернув справу на повторний розгляд у Господарський суд Києва.
1 грудня 2015 року відбулося перше засідання суду, на яке не з'явилися представники ні КМДА, ні Київської міськради. Провадження у справі зупинено до 10 травня. До цього часу "Грін Плаза" повинна надати виписку з реєстру прав власності на спірні земельні ділянки, Київрада - рішення про розірвання договору на дві земельні ділянки, а британська компанія GPP Developers (бенефіціар "Грін Плази") - письмові пояснення у справі.