Кияни, місцеві жителі й активісти на прес-конференції розповіли про незаконні забудови, що їх здійснює "Київміськбуд" в їхніх дворах. За словами активістів, будівельна компанія "Київміськбуд" приходить будувати комерційні висотки в їхні двори, б'ючи жителів і нехтуючи законом, повідомляє "Телеканал 112".
Активіст ініціативної групи по провулку Святошинському, 2-а Олексій Дмитрієв вважає, що забудова двору його будинку призведе до соціальної та екологічної катастрофи в провулку.
"У 1992 році "СКТБ Комплекс" дали право побудувати будинок із прилеглим дитячим садком на цій території, який так і не було побудовано... У 2012 році знову почалися спроби отримати дозвіл на будівництво і в 2014 році почався процес передачі цієї ділянки "Київміськбуду", який завершився в 2015-му укладенням договору-оренди між Київрадою і "Київміськбудом". Ми як мешканці будинку вважаємо, що будівля будинку на цій території призведе до соціальної та екологічної катастрофи в нашому провулку. Якщо там побудують будинок, то ми просто-напросто будемо заблоковані у себе у дворі", - розповів Дмитрієв.
За його словами, в лютому цього року забудовники перейшли до більш радикальних дій.
"4 лютого 2016 року з боку лісгоспу, що прилягає, розібрали паркан і почалося захоплення території людьми, які називають себе представниками компанії "Київміськбуд". Ці люди почали блокувати рух автотранспорту в нашому дворі, загрожувати жителям, журналістам, не пускати людей... 11 лютого Київрада, після виступу одного з членів нашої ініціативної групи, дала доручення профільній земельній комісії, розглянути це питання і 16 лютого на засіданні цієї комісії було прийнято рішення про створення робочої групи. Однак наступного дня знову почалися спроби захоплення територій", - розповів Дмитрієв.
Пізніше засідання такої робочої групи відбулося.
"Жителі нашого будинку прийшли з компромісом... Ми думали, що почуємо якісь пропозиції з боку забудовника, проте все, що ми почули, зводилося до того, що мешканці нашого будинку заважають нашій же компанії, яка належить всім нам, киянам, заважають будувати будинок, і тому місто через нас втрачає кошти, фінанси і т.д. Це був не компроміс, а фактичний випад у наш бік, що ми просто не організовані й ми не знаємо, чого хочемо... Ми пропонуємо замінити цей об'єкт на будівництво соціального проекту, який був би спрямований на поліпшення інфраструктури, поліпшення району", - зазначив він.
Активіст ініціативної групи по вул. Коперника, 7 Юрій Руголь заявив, що "Київміськбуд" наймає "тітушок" для побиття місцевих жителів. Він сам і його родина стали потерпілими.
"Київміськбуд" - це справжнісінька злочинна організація, тому що вона наймає "тітушок". Тричі до нас приходили, били нас "титушки", били моїх дітей, мою дружину, мене. Було кримінальне провадження, ми зняли побої. Все це було повідомлено міліції і прокуратурі, але це кримінальне провадження швиденько закрили, і воно далі не тривало", - зазначив він.
Активістка ініціативної групи по вул. Горлівській, 215-а Ганна Чернецька вказує, що учасником на всіх скандальних будівництвах є одна компанія.
"Що це за будівельна компанія "Укрбудінвест", яка є учасником, наскільки мені стало відомо, в кожному скандальному будівництві. Хто це? Її немає серед партнерів "Київміськбуду" на їхньому сайті. Я глибоко переконана, що правопорядок може панувати в країні, де кожен громадянин поважає себе, свою гідність і закон, і європейська країна повинна бути тоді, коли кожен забудовник, перш ніж будувати, повинен отримати всі дозвільні документи, узгодити це з суспільством і тоді ми досягнемо якогось європейського рівня ... Що це за сила просто тисне людей?" - запитує Чернецька.
Активістка ініціативної групи по вул. Володі Дубініна, 2-а Ірина Родіна заявляє, що будівництво на її вулиці триває всупереч обіцянці керівництва КМДА заморозити її на період з'ясування всіх обставин.
"11 числа ми були на мітингу під КМДА і по одному представнику від кожної забудови нас запросили на співбесіду. На цій зустрічі Олександр Валерійович (Спасибко, заступник голови КМДА, - ред.) пообіцяв мені, що випадок нашої будови буде розглянуто, що буде створена комісія, яка буде перевіряти законність усього, що відбувається, тому що суспільне напруження на нашій ділянці вже дуже високе. Олександр Валерійович пообіцяв мені, що на час комісії будівництво буде зупинено. 11 числа була ця зустріч, наступного дня будівництво було продовжено, триває зараз і не було зупинено ні на день, ні на годину", - зазначила Родіна.
За її словами, почалася забудова в цьому році з того, що самоскиди зайшли на територію, не маючи жодного документа і жодного дозволу.
"Коли приїжджала поліція, вони не могли пред'явити нічого. Спершу поліція була з нами, одна навіть вивела, перший раз вивела самоскид із території, потім уже прийшли бандити і, не маючи жодного документа, нас били... Зараз подейкують, що нібито переоформлення документів триває, але, вибачте, будівництво відбувається весь цей час. Уже залили палі", - зазначила вона.