ГоловнаПолітика

"Євросолідарність" внесла в Раду законопроєкт про визнання УБД бійців тероборони, які у перші дні стали на захист держави

Деякі з них не встигли отримати офіційного зарахування в бригаду.

"Євросолідарність" внесла в Раду законопроєкт про визнання УБД бійців тероборони, які у перші дні стали на захист держави
Фото: eurosolidarity.org

Фракція «Європейської Солідарності» внесли законопроєкт 9130, яким пропонують спеціальну процедуру отримання статусу учасників бойових дій для бійців територіальної оборони, які загинули у перші дні після 24 лютого 2022 року. Про це повідомила співголова фракції Ірина Геращенко.

«В перші дні повномасштабного вторгнення тисячі чоловіків і жінко вишикувалися в черги до військкомату і записалися в загони ТРО. Через бюрократичну тяганину, стрімкість подій, а іноді й відверту зраду, декого навіть не встигли поставити на облік, лише видали автомат захищати своє місто. Хлопці, яких окупанти розстріляли в Бузковому Гаю в Херсоні, через швидке захоплення міста і втечу деяких силовиків не встигли навіть оформити документи як члени ТРО. Але вони якраз і є символом Тероборони, тих, хто взяли зброю і не втекли, а до останнього подиху давали відсіч ворогу», – пояснює Геращенко.

Вона зазначила, що випадків, коли герої загинули, навіть не отримавши офіційного зарахування в бригаду, а тільки бойове завдання від командира, десятки, а може й сотні. За її словами, такі історії розкриваються після деокупації  територій, а родини загиблих не можуть отримати соціальної підтримки держави і вшанувати героїв із військовими почестями».

«Маємо захистити їх пам’ять. З колегами з «Європейської Солідарності» зареєстрували проєкт Закону № 9130 від 20.03.2023 про внесення змін до Закону України «Про основи національного спротиву» щодо посилення гарантій прав військовослужбовців військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Мова йде про права родин загиблих захисників, які на час повномасштабного вторгнення не встигли чи не змогли офіційно оформити документи», – зазначає народна депутатка.

«Численні звернення до нас про некоректне нарахування виплат чи їх відсутність, неможливість довести належність бійця до складу в/ч, свідчать про актуальність проблеми. Мета нашого законопроєкту – створити процедуру, за якою би родини загиблих могли звернутися за встановленням належності воїна до в/ч. При цьому маємо запобігти корупційним ризикам. На нашу думку, одним з варіантів вирішення проблеми була процедура посмертного зарахування до підрозділу, де фактично воїн виконував бойові завдання, спільним розпорядженням міністра оборони і Головнокомандувача, після отримання всіх відповідних свідчень і доказів. Але очевидно, що це потребує законодавчого врегулювання», – заначила Геращенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram