ГоловнаПолітика

Прессекретар Зеленського: проплатити обкладинку і статтю в The Guardian неможливо

Мендель прокоментувала, чому стаття на сайті видання відрізняється від інтерв'ю, опублікованого на сайті Офісу президента.

Прессекретар Зеленського: проплатити обкладинку і статтю в The Guardian неможливо
Фото: theguardian.com

Прессекретар Володимира Зеленського Юлія Мендель заявила, що навколо появи в британському виданні The Guardian фото українського президента і статті з ним з'являється багато фейкової інформації.

"Вихід статті та обкладинки в журналі The Guardian, на жаль, супроводжувався великою кількістю дезінформації в онлайн-просторі. Пропоную спростування цих фейків заради збереження здорового підходу до інформації", - написала Мендель у фейсбуці.

Далі вона навела три приклади дезінформації про цю статтю.

"1 - Фейк про те, що стаття була проплачена. Сказати, що обкладинку The Guardian проплатили, може лише той, хто звик, що журналістику проплачують. Офіс президента цінує якісну журналістику і свободу слова. Я роками працювала з іноземними виданнями. Проплатити обкладинку і статтю в The Guardian неможливо. Як неможливо і перевірити статтю перед публікацією. 2 - Фейк, що стаття не вийшла в журналі. The Guardian - це і онлайн-газета, і журнал. Обкладинка з президентом України вийшла в журналі. У цьому немає ніякої помилки. 3 - Фейк, що Офіс президента "цензурує" матеріали західних журналістів", - зазначила прессекретар.

Мендель також прокоментувала, чому стаття на сайті The Guardian відрізняється від інтерв'ю, опублікованого на сайті Офісу президента.

"Стаття в The Guardian - не оригінал інтерв'ю. Це повноцінний журналістський матеріал, написаний на основі вражень, особистої думки репортерів, з додаванням фактів з минулого Володимира Зеленського, аналітики його політичного життя, опису важливих подій. Матеріал і написаний у формі статті, а не запитань-відповідей, як це відбувається під час інтерв'ю. Заради ознайомлення аудиторії не тільки з враженнями журналістів, а й із самим інтерв'ю Офіс президента надав весь текст - із запитаннями і відповідями. Це і є "сухий" оригінал, без інших інформаційних нашарувань", - пояснила прессекретар.

Вона також наголосила, що ще жоден український президент не з'являвся на таких обкладинках, як Time або The Guardian, і не мав статей-портретів у The New Yorker.

"Стаття отримала багато позитивних відгуків від міжнародної аудиторії. І це важливо", - додала Мендель.

Нагадаємо, напередодні Зеленський з'явився на обкладинці The Guardian. Стаття про президента України мала назву "Моє запрошення в Білий дім? Мені сказали, що воно готується". На головному фото президент України сидить на столі і сміється. Всередині статті - ще два знімки із Зеленським, зроблені на тій самій локації. На одному з фото президент поправляє піджак, на іншому - тримає руку в кишені.

У матеріалі Зеленський пожартував, що іноді йому "дуже хочеться" вішати олігархів, але Україна вибрала демократичний шлях.

Минулого року Зеленський став першим президентом України на обкладинці Time.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram