ГоловнаПолітика

Сюмар: відмовляючись від ПДЧ в НАТО, Україна виконує забаганки Росії

"Тільки комплексне міжнародне партнерство з НАТО може гарантувати нашій країні суверенітет і захист".

Сюмар: відмовляючись від ПДЧ в НАТО, Україна виконує забаганки Росії
Виктория Сюмар
Фото: mediananny.com

Збереження курсу на євроатлантичну інтеграцію є базовим безпековим пріоритетом для України, адже в сучасному світі тільки комплексне міжнародне партнерство із НАТО зможе гарантувати нашій країні суверенітет і захист від Росії, і протилежна риторика з боку нової влади є неприпустимою.

Про це заявила депутат від фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар, повідомляють на сайті політсили.

Так вона прокоментувала заяву віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби про зміну тактики України входження в НАТО.

«Курс на НАТО – це ПДЧ і вступ у НАТО. Крапка. «Незмінність курсу» без заявки на членство – це оксюморон. Усім «найвидатнішим лідерам сучасності» і їх посадовцям варто усвідомити реальність – на сході Росія з Китаєм проводять найбільші військові навчання і планують створити свій аналог альянсу. На Заході після початку процедури імпічменту Президента США через “Ukraine Case” Україна стає вкрай токсичною», – зауважила політик.

Вона також зазначила, що в нинішніх геополітичних умовах зміна позиції пріоритетності вступу в НАТО і загравання з Росією може перетворити Україну на буферну державу і віддалити нас від Заходу.

«Ми посередині. З війною з агресивною ядерною державою, єдиний «компроміс» від якої – це виконувати її вимоги. І ці вимоги відомі – Україна у ролі «сірої буферної зони» між НАТО і Росією. Слабка і розділена на автономії. І відмовляючись від бодай зусиль отримати ПДЧ, ви робите саме це – виконуєте забаганки Росії і можливо назавжди позбавляєте Україну чи не останнього шансу стати частиною західної спільноти», – додала парламентарка.

Нагадаємо, навесні 2018 року Альянс визнав прагнення України до набуття повноцінного членства в цій організації. Тодішній президент Петро Порошенко після цього заявив, що наступна мета України - План дій щодо членства (ПДЧ).

Україна хотіла отримати ПДЧ ще у 2008 році на саміті альянсу в Бухаресті, але це рішення заблокували Німеччина і Франція.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram