ГоловнаПолітика

Вілкула і Дмитра Колєснікова відпустили на поруки

Колишнім депутатам обрали запобіжний захід.

Вілкула і Дмитра Колєснікова відпустили на поруки
Александр Вилкул и Дмитрий Колесников
Фото: ukraine.ru

Жовтневий суд Дніпра 16 вересня обрав запобіжний захід колишнім депутатам Верховної Ради Олександру Вілкулі і Дмитру Колєснікову.

Про це пише ТСН.

Обох колишніх народних депутатів прокуратура просила взяти під варту, але суд відпустив їх на поруки.

Підозру екснардепам оголосили ще 5 вересня, після чого було розпочато їх розшук. Інформації про затримання будь-кого з них відтоді не було.

За версією слідства, у 2011-2012 роках Олександр Вілкул на посаді голови Дніпропетровської ОДА видав розпорядження про незаконну зміну цільового призначення земельних ділянок колгоспів "Катеринівський" і "Імені Горького" загальною площею близько 21 га для розширення кар'єру Орджонікідзевського ГЗК. Зараз там розміщено гірські відвали. Збитки оцінюють у 12 млн гривень.

Фото: Генпрокуратура

Крім того, в серпні 2012 року Вілкул, як стверджує прокуратура, змінив цільове призначення 45 га сільськогосподарських земель ТОВ "Арт Ленд". З ріллі вони стали пасовищем (хоча, за законом, спочатку потрібно було законсервувати на три роки, чого не було зроблено), а потім - землею промислового призначення. Збитки оцінюють у 5 млн гривень.

Справу кваліфікували за ст.190 Кримінального кодексу.

Фото: Генпрокуратура

Щодо Дмитра Колєснікова, йому закидають причетність до відчуження виробничого і лабораторно-побутового корпусу Інституту трубної промисловості імені Осади по вул. Писаржевського, 1а в Дніпрі площею майже 7 тис. кв. м і списання розташованого там обладнання. Сталося це в період, коли Колєсніков очолював Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном (існувало у 2010-2012 роках).

За інформацією ГПУ, Колєсніков підписав зміни до переліку майна, не включеного в цілісний майновий комплекс, а також рішення про перейменування приміщень виробничого корпусу № 1 на спортивно-оздоровчий корпус, а приміщення лабораторно-побутового корпусу - на корпус громадського харчування.

Слідство вважає, що це було зроблено "для маскування істинної функції, яку могли виконувати два виробничі корпуси державного підприємства особливого стратегічного значення". За його словами, в результаті дій Колєснікова відбулося фактично знищення оборонного підприємства, яке брало участь у виробництві ракет "Смерч", "Ураган", "Град".

Інкриміновані Колєснікову дії уможливили безперешкодне незаконне відчуження цехів, ринкова вартість яких на той момент становила 16 млн 701 тис. грн.

Пізніше Дніпропетровська міська рада продала на аукціоні підприємство менш ніж за 5 млн грн. Після цієї приватизації промисловий потенціал підприємства було знищено, верстати вирізано, лабораторію ліквідовано.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram