ГоловнаПолітика

"Європейська Солідарність" пропонує генерала Забродського на посаду голови комітету з нацбезпеки і оборони

"Заледве чи в парламентів можна знайти більш фахову людину".

"Європейська Солідарність" пропонує генерала Забродського на посаду голови комітету з нацбезпеки і оборони
Фото: eurosolidarity.org

«Європейська Солідарність» наполягає, що генерал-лейтенант Михайло Забродський має очолити комітет з національної безпеки і оборони у Верховній Раді дев’ятого скликання, – про це на пресконференції заявила перша заступниця голови Верховної Ради України, кандидатка в народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Заледве чи в парламентів можна знайти більш фахову людину, ніж Михайло Забродський на голову комітету з національної безпеки та оборони, тому що це правда. Він має за плечима досвід захисту територіальної цілісності та оборони, стратегічне бачення питань національної безпеки і оборони держави, в нього хороша англійська, навчання за кордоном, чітке розуміння, що таке країни НАТО, і чітка відповідь на запитання, чи є в країн НАТО війська. Я переконана, що 400 новообраних депутатів можуть цього не знати», – наголосила Ірина Геращенко.

Розподіл комітетів у Верховній Раді має відбуватися відповідно до професійних компетенцій і досвіду кандидатів, заявила Ірина Геращенко.

«Ми не прийшли боротися за портфелі. Наша команда є надзвичайно професійною. Досвід членів «Європейської Солідарності» може посилити комітети, які стосуються питань нацбезпеки та оборони, європейської інтеграції, прав людини, захисту ветеранів», – наголосила Ірина Геращенко.

«Європейська Солідарність» закликає «Батьківщину» та «Голос» об’єднати зусилля й обговорити пропозиції щодо керівництва комітетів, сказала Ірина Геращенко.

«Ми звертаємося до колег по парламенту, які не входять до монобільшості – це партії «Батьківщина» та «Голос» - з пропозицією скоординувати зусилля наших політичних сил для дотримання норми регламенту про пропорційне представництво і керівництво комітетами парламенту. Поки що ми не отримали відповіді, але чекаємо. Скоординувавши зусилля, ми зробимо більше для демократії і правильного функціонування Верховної Ради», – сказала вона.

Представники опозиції мають очолити комітети з питань регламенту та свободи слова – це забезпечить якісний контроль за більшістю партії «Слуга народу» в парламенті, наголосила Ірина Геращенко.

«Опозиції мають бути передані комітет з регламенту та свободи слова, тим фракціям, які не належать до монобільшості. З цих позицій ми виходимо на консультації і вважаємо, що дуже правильно боротись не за портфелі та крісла, а за принципи організації роботи парламенту, адже не в прізвищах справа», – прокоментувала політик.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram