ГоловнаПолітика

Окружні виборчі комісії донабрали близько 60 тис. членів ДВК

Істотний недобір спостерігався в комісіях більш ніж 40 округів.

Окружні виборчі комісії донабрали близько 60 тис. членів ДВК
Фото: Макс Левин

Окружні виборчі комісії набрали додатково близько 60 тисяч членів дільничних виборчих комісій на виборах 2019-го. Про це заявила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

"Я думаю, що кожен знає, що відсутність подань значної кількості кандидатур до складу ДВК, де є необхідність їх формування за поданням, стала випробуванням для багатьох ОВК. Найгострішою ця проблема була більш ніж у 40 округах. Це була інформація із закликом до наших громадян приєднатися до цього процесу. Позаду півтора дня дуже напруженої роботи. У результаті майже всі ОВК впоралися із цим завданням. Велике спасибі членам і головам ОВК за те, що вони організували цей процес", - повідомила Сліпачук.

Голова ЦВК повідомила, що станом на 15:00 16 квітня в інформаційній системі "Вибори" є інформація про призначення на посади членів ДВК 401 464 осіб.

"У тому числі 195 026 за поданням кандидата на посаду президента Володимира Зеленського; 147 020 за поданням кандидата Петра Порошенка; 59 тисяч 210 осіб за поданням голів окружних виборчих комісій... Це оперативна інформація. Вона не відображає остаточно всіх цифр, які ще опрацьовують", - додала голова комісії.

Сліпачук зазначила, що вперше за історію українських виборів у ДВК були за короткий термін дібрано майже 60 тисяч осіб, поданих від ОВК.

Нагадаємо, раніше в Центрвиборчкомі підкреслювали, що перед другим туром виборів 2019 в низці областей не вистачає членів виборчих комісій. У штабі Зеленського заявили, що розцінюють недобір членів ДВК як спробу зірвати вибори.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram