ГоловнаПолітика

Зеленський і Порошенко домовилися про оренду НСК "Олімпійський" для дебатів 19 квітня (оновлено)

"Складніше буде домовитися про формат, тому що є дві концепції: шоу і політичних дебатів".

Зеленський і Порошенко домовилися про оренду НСК "Олімпійський" для дебатів 19 квітня (оновлено)

Штаби кандидатів у президенти Володимира Зеленського і Петра Порошенка домовилися про оренду стадіону НСК "Олімпійський" для проведення дебатів 19 квітня.

Про це оголосив на прес-брифінгу речник штабу Порошенка Олег Медведєв.

"Поки що домовилися про оренду стадіону. Складніше буде домовитися про формат дебатів, тому що є дві концепції: шоу і політичних дебатів - і їх якось треба звести до спільного знаменника", - сказав він.

За його словами, переговори ще не завершилися. "Сьогодні ввечері повинні продовжитися переговори між виборчими штабами. Наші представники на цих переговорах збираються обговорювати формат, регламент проведення дебатів", - пояснив Медведєв.

Він підкреслив, що дебати на стадіоні можуть відбутися за умови, що вони не перетнуться за часом з теледебатами на Суспільному телебаченні. Команда Зеленського хоче почати дебати на стадіоні о 19:00, але о 19:30 кандидатам потрібно бути вже в студії НСТУ для жеребкування теледебатів.

"Теоретично потрібно посунути час дебатів на Суспільному або, наприклад, дозволити Суспільному провести їх не в телестудії, а на стадіоні. Я поки що не знаю, як буде врегульовано це питання, але регламент буде таким, щоб не порушувати законодавство", - сказав він.

Штаб Порошенка пропонує Центрвиборчкому вирішити цю дилему.

"Якщо не будуть прийняті рішення, які звільнять президента від необхідності бути на Суспільному, то він, звичайно, передусім приїде на Суспільне, тому що це вимога закону", - сказав Медведєв.

Оновлення. Штаб кандидата Зеленського і НСК "Олімпійський" офіційно не підтвердили домовленості про дебати. Про це повідомляє агентство "Українські новини". У прес-службі НСК зазначили, що "не мають такої інформації", а коли інформація з'явиться, її оприлюднять на сайті стадіону. Прес-служба штабу Зеленського також повідомила, що не має інформації про домовленості.

У штабі Порошенка повідомили, що переговори про формат дебатів триватимуть сьогодні ввечері. Таку заяву зробив на брифінгу речник штабу Олег Медведєв. "Наші представники збираються обговорювати сам регламент цих дебатів ... Складніше буде домовитися про регламент дебатів, тому що є дві концепції - шоу і політичні дебати, і їх якось треба привести до спільного знаменника", - сказав він. Крім того, сторони мають визначитися з часом проведення зустрічі.

Оновлення 20:48. Штаби Порошенка і Зеленського орендували стадіон з 9:00 до 00:00 19 квітня. Про це повідомили в прес-служба НСК, передають Українські Новини.

"Така угода дійсно було укладена, стадіон орендовано з 9:00 до 00:00 на п'ятницю", - сказав співрозмовник агентства.

При цьому НСК поки відмовився назвати вартість оренди та інші умови, передбачені договором.

Прес-служба зазначила, що інші деталі, в тому числі щодо доступу громадян на стадіон, будуть оприлюднені пізніше залежно від того, яких домовленостей досягнуть штаби.

У той же час Петро Порошенко в ефірі одного з телеканалів повідомив, що штаби кандидатів зустрілися і підписали тристоронню угоду з НСК "Олімпійський".

"Є приємна новина. Команди кандидатів зустрілися, підписано тристоронню угоду з НСК "Олімпійський". Стадіон так стадіон. Не визначено ще точний час. Наше прохання не порушувати закон і не скасовувати дебати на "Суспільному", - сказав він.

Нагадаємо, що офіційні теледебати між кандидатами в президенти призначено на 20:00 19 квітня.

Однак Володимир Зеленський викликав ще на початку квітня Петра Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський" і призначив їх на 19:00 19 квітня.

Порошенко має намір виконати вимогу закону і приїхати на теледебати і тому запропонував іншу дату дебатів на стадіоні - 14 квітня. Зеленський на неї не погодився і на дебати не приїхав.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram