ГоловнаПолітика

Новий склад Верховного Суду повинен бути сформований до червня, - Філатов

Конкурс у Верховний Суд зараз на другому етапі

Новий склад Верховного Суду повинен бути сформований до червня, - Філатов
Алексей Филатов
Фото: Макс Требухов

Новий склад Верховного Суду повинен бути сформований щонайпізніше в червні цього року. Про це повідомив заступник голови Адміністрації президента Олексій Філатов у коментарі  LB.ua після презентації судової реформи перед делегатами ОБСЄ у Відні 24 березня.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів планує в найближчі тижні завершити свої процеси (ВККС безпосередньо проводить конкурс суддів Верховного Суду - LB.ua). Швидше за все, цей процес завершиться в травні. Далі з цими матеріалами буде працювати Вища рада правосуддя. Щодо Президента, то, думаю, його участь у цьому процесі (формування нового Верховного Суду - LB.ua) буде дуже короткою (Президент видає указ на підставі подання Вищої ради правосуддя про призначення суддів - LB.ua). Я розраховував би, що в червні ми будемо мати новий склад Верховного Суду. За умови, що нічого непередбачуваного не станеться в цьому процесі", - зазначив Філатов.

На питання про те, чи потрібно продовжувати термін формування Верховного Суду шляхом внесення змін у законодавство, заступник голови АП відповів: "Такі зміни можливі, хоча критичної необхідності в них немає. Навіть у разі формування Верховного Суду пізніше, ніж передбачений Законом "Про судоустрій і статус суддів" шестимісячний термін, це не робить його нелегітимним".

"Є кілька передумов для початку роботи Верховного Суду. По-перше, повинна закінчитися конкурсна процедура, і ті, хто будуть визнані переможцями, повинні бути призначені на посаду. По-друге, повинні бути прийняті внутрішні рішення, зокрема: про формування Великої палати, рішення пленуму (Верховного Суду - LB.ua) про початок роботи. Потрібно сформувати ще й апарат (Верховного Суду - LB.ua), щоб Верховний Суд мав реальну можливість працювати.

Крім того, обов'язкова передумова для початку роботи нового Верховного Суду - це прийняття Верховною Радою змін у процесуальне законодавство", - зазначив Філатов і нагадав, що Президент вже подав відповідний законопроект у парламент.

Заступник голови АП також зауважив, що зміни в процесуальне законодавство і роботу нового Верховного Суду "потрібно запускати одночасно", оскільки зміниться система судоустрою, якій повинні відповідати процесуальні норми. Він сподівається, що парламент підтримає законопроект, який стосується змін у процесуальні кодекси, раніше, ніж буде сформовано Верховний Суд, "але набуде він (законопроект - LB.ua) чинності тоді, коли фактично запрацює Верховний Суд".

Зі свого боку, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков повідомив у коментарі LB.ua, що результати другого етапу конкурсу до Верховного Суду - практичного завдання - комісія планує оголосити у вівторок, 28 березня.

Нагадаємо, конкурс у Верховний Суд складається з декількох етапів: тестування, практичного завдання, психологічного тесту, перевірки суддівського досьє. Проводить конкурс Вища кваліфікаційна комісія суддів. Переможців конкурсу, згідно із законодавством, вона повинна рекомендувати призначити на посади суддів Верховного Суду Вищій раді правосуддя. А та, зі свого боку, відправляє відповідні подання на призначення Президенту. Роль голови держави в цьому процесі символічна. Він повинен тільки підписати укази про призначення суддів.

Як відомо, на початку конкурсу було 1436 претендентів на посаду судді Верховного Суду. До другого етапу дійшов 521.

LB.ua в соцмережах: