ГоловнаПолітика

Кононенко відповів на звинувачення в будівництві фітнес-клубу замість ДЮСШ

Депутат вважає, що сюжет програми "Схеми" містить викривлену інформацію.

Кононенко відповів на звинувачення в будівництві фітнес-клубу замість ДЮСШ
Фото: Макс Требухов

Народний депутат України Ігор Кононенко шкодує, що в гонитві за сенсацією журналісти програми "Схеми" свідомо спотворюють інформацію.

Як повідомила прес-служба депутата, представники Міжнародної тенісної академії передали виданню копії письмових відповідей, які надіслані на запит "Схем", інформація в них кардинально відрізняється від показаного в сюжеті програми "Схеми" спільного проекту "Радіо Свобода" та "UA:Першого" каналу.

"Журналістам "Схем" у письмовому вигляді була передана вся запитана інформація ще 13 червня і було запропоновано приїхати й оглянути Міжнародну тенісну академію", - повідомив директор МТА Вадим Гуменюк.

Сюжет "Схем" побудовано на твердженні, що заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко відкрив елітний фітнес-клуб на землі, виділеній за часів мера Кличка під будівництво безкоштовної ДЮСШ. Однак згідно з наданою інформацією, це твердження повністю хибне, МТА будували на території покинутого піонерського табору "Юнга", який з часів СРСР є частиною цілісного майнового комплексу заводу "Ленінська Кузня", одним з власників якого з 1996 року є Кононенко. Зміну цільового призначення під будівництво спортивної школи "Міжнародна тенісна академія" ініціювали самі власники "Ленінської Кузні", щоб усе відповідало українському законодавству.

Керує МТА Вадим Гуменюк, один з провідних українських фахівців у створенні спортивних об'єктів, віце-президент Української фітнес-асоціації. Син Кононенка не керує МТА, як сказано в сюжеті "Схем", а є директором з розвитку.

"МТА не елітний фітнес-клуб із басейнами і баром. Це професійна спортивна база європейського рівня, на якій готуються до змагань більш ніж 600 дітей, частина з них проживає в спортивному інтернаті на грантовій основі. Журналісти з метою маніпуляції показали тільки прайс-лист на послуги відкритого фітнес-центру, але нічого не сказали про те, що МТА є базою для тренувань Національної збірної з баскетболу, не показали наших міжнародних тренерів і одну з кращих у країні інфраструктур для підготовки до чемпіонатів світу і Європи", - прокоментував сюжет Вадим Гуменюк.

Народний депутат України Ігор Кононенко стверджує, що МТА - це довгостроковий неприбутковий проект для популяризації спорту і виховання молодих українських спортсменів.

"Хочу висловити співчуття, коли професійні журналісти в гонитві за сенсацією вкрай суб'єктивно і зі спотворенням висвітлюють те, що відбувається. МТА побудована на території піонертабору "Ленінської Кузні", в цей проект інвестовано дуже багато грошей, до цього там були руїни. Це професійна спортивна база, яка готує спортсменів міжнародного рівня, на ній тренується кілька національних збірних. Цей проект неприбутковий, все, що він заробляє, витрачається на утримання і підготовку спортсменів. Вкладені інвестиції будуть повертатися десятки років. Якщо в цьому хтось бачить корупцію, я готовий за це відповідати", - прокоментував виданню Ігор Кононенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram