Президент Петро Порошенко підписав прийнятий у вівторок парламентом Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році".
Про це в ніч проти 16 березня повідомляє прес-служба голови держави.
Президент підписав закон під час зустрічі з представниками комісії з обрання членів Національного агентства з питань протидії корупції. Документ входить до пакету законів, необхідних для запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для українців.
"У 2016 році цей закон набуває чинності. Заповнювати чиновники будуть декларації в 2016 році і відповідальність буде наступати в 2016 році. У вашій присутності я підписую цей закон", - сказав Президент.
Голова держави наголосив, що всі закони і зміни, які входять у "безвізовий пакет", важливі для України і спрямовані на боротьбу з корупцією.
Своєю чергою, голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський, який також був присутній на зустрічі, привітав ухвалення закону, зазначивши, що до напрацювання цього документа були залучені експерти Європейської комісії.
Нагадаємо, Верховна Рада врахувала побажання Президента і 15 березня прийняла закон про електронне декларування доходів держслужбовців. Правки до закону узгоджені з ЄС у рамках безвізового діалогу. Уже з квітня чиновники повинні будуть заповнювати детальну електронну форму при декларуванні доходів.
"За" прийняття законопроекту №3755 віддали свої голоси 278 депутатів.
Закон про електронне декларування було ухвалено минулого року, однак при прийнятті держбюджету на 2016 рік депутати відклали запуск електронного декларування на 2017 рік. Це викликало критику ЄС. Рада скасувала цю норму, але при цьому фактично вихолостила закон, відклавши кримінальну відповідальність за неправдиві дані і передбачивши низку можливостей приховувати доходи. Євросоюз у відповідь відклав надання Україні безвізового режиму. Втім Порошенко вихолощений закон ветував і погодив з ЄС правки в документ.
Відповідно до цих правок, кримінальна відповідальність за приховування доходів настане вже з 1 квітня 2016 року, однак лише в разі, якщо внесені дані відрізняються від достовірних на суму понад 250 розмірів мінімальної зарплати, тобто на 344 450 гривень.
Також у законі передбачено, крім позбавлення волі на строк до двох років, покарання у вигляді штрафу від 2,5 до 3,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум дорівнює 17 гривням) або громадських робіт на термін від 150 до 240 годин.