Радник генерального прокурора Валерій Карпунцов вважає, що роботу Печерського райсуду Києва повинні розглянути на найвищому рівні. Про це він сказав "Українським новинам", коментуючи рішення суддів про закриття до потрапляння в суд кримінальної справи Галини Шепелєвої.
"Навмисно, ненавмисно - час уже дати кваліфікацію цим діям. Сьогодні це реалії. І питання роботи Печерського суду, я думаю, все ж слід винести на найвищий рівень, на розгляд вищих посадових осіб у державі, щоб це не призвело до таких наслідків", - заявив він
При цьому Карпунцов наголосив, що останнім часом зі стін Печерського райсуду виходять "досить цікаві" рішення, які часто суперечать одне одному. Він зазначив, що Печерський райсуд, виходячи з місцезнаходження в Печерському районі столиці, розглядає справи, пов'язані з діями або бездіяльністю органів влади. І за допомогою цього суду, на його думку, представникам минулої влади просто вдається уникати відповідальності, використовуючи процесуальні нюанси.
"Ми бачимо досить багато рішень Печерського суду, які викликають подив у громадян України. Я думаю, все-таки треба розглянути питання", - упевнений Карпунцов.
На думку Карпунцова, до безкарності і сумнівних рішень Печерського райсуду призводить і той факт, що сьогодні практично не працює Вища рада юстиції, яка повинна реагувати на суддівські порушення. "Ви знаєте, що заблокована сама можливість почати нормальну якісну роботу. І виходить, що ті органи, які повинні перевіряти діяльність суддів на відповідність їхніх дій законодавству або можливість притягнення до дисциплінарної відповідальності, - не можуть цього зробити", - заявив він.
За словами Карпунцова, у чинному Кримінально-процесуальному кодексі закладено достатньо "мін", які дозволяють "недбалим" суддям звільняти від відповідальності за корупційні діяння, гальмувати розслідування і ставити під сумнів авторитет влади.
Нагадаємо, 8 січня, поки суддя Печерського суду Сергій Вовк розглядав скаргу адвокатів Шепелєвої, інша суддя цього самого суду Христина Гладун потай винесла рішення в цій справі на підставі цієї самої скарги, зареєстрованої під іншим номером. Рішення Гладун повторює рішення в цій справі судді Ірини Литвинової від 25 вересня 2014 року, згодом скасоване Апеляційним судом міста Києва як неправочинне.
Суддя Вовк, у провадженні якого перебувала ця справа, 15 січня виніс протилежне рішення, відмовивши в задоволенні скарги адвокатів Шепелєвої. Сьогодні Апеляційний суд міста Києва планує розглянути апеляцію Генеральної прокуратури України на рішення судді Гладун.