Малозабезпеченим сім'ям Венесуели заборонили відвідувати субсидовані державою магазини частіше ніж двічі на тиждень.
Про це повідомляє The Times.
Відповідні обмеження введено через зростання дефіциту продуктів і цін на продовольство.
За інформацією видання, щоб проконтролювати дотримання цих заходів, біля магазинів із фіксованими цінами чергують поліцейські. Вони перевіряють документи в покупців, а також охороняють торгові точки від розгніваних венесуельців.
Окрім співробітників правоохоронних органів, біля магазинів також перебувають представники міграційної служби. Вони покликані не допускати здійснення покупок іноземцями, які купують там дешеві продукти та контрабандою доправляють їх у сусідні країни.
The Times зазначає, що продуктів бракує не тільки в державних магазинах, а й на чорному ринку країни.
Раніше цього тижня влада венесуельського штату Яракуй заборонила місцевим жителям ночувати в чергах до торгових центрів. Згідно з розпорядженням губернатора Хуліо Леона Ередія, відтепер покупці можуть стояти в черзі тільки з сьомої ранку і до закриття магазину. За його словами, необхідність таких заходів зумовлена тим, що люди, які залишаються в чергах, порушують громадський порядок і купують товари для подальшого перепродажу.
Раніше для контролю за придбанням продуктів першої необхідності у Венесуелі ввели систему сканування відбитків пальців.
На тлі браку товарів у Венесуелі зафіксовано найвищу серед країн Латинської Америки інфляцію. Її показник сягає 50%.
Економіка Венесеули, великого експортера нафти, сильно постраждала через падіння ціни на нафту. Венесуельський бюджет майже повністю залежить від нафтових доходів. Венесуела щодня виробляє приблизно 3 млн барелів нафти, з яких 2,5 млн йдуть на експорт, переважно у США і в Китай.