Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі на сесії 1 липня підтримала проект резолюції авторства американського сенатора Бенджаміна Кардіна, яка засуджує дії Російської Федерації щодо України.
За відповідне рішення проголосували 92 делегати, проти - 30, утрималися - 27, повідомляє "РБК-Україна".
У резолюції, зокрема, засуджується "очевидне, грубе і невиправлене порушення Гельсінкських принципів Російською Федерацією щодо України, в тому числі особливо кричуще порушення суверенітету і територіальної цілісності цієї країни".
При цьому під час дебатів щодо резолюції було підтримано поправку, згідно з якою засуджується окупація території України.
Окрім того, резолюція засуджує військову агресію і різні форми примусу з боку РФ, спрямовані на утиск властивих суверенітету України прав, називаючи такі дії неспровокованими і заснованими на абсолютно безпідставних припущеннях і приводах.
Також, відповідно до резолюції, ОБСЄ вважає референдум у Криму, який відбувся 16 березня, нелегітимним і закликає всі держави-учасниці відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією.
У зв'язку з цим ОБСЄ закликає всі держави-учасниці відмовлятися від визнання насильницької анексії Криму Російською Федерацією, а також до підтримки "взаємно узгодженої та повністю обґрунтованої міжнародної реакції на цю кризу і приєднанню до неї".
Окрім того, ОБСЄ закликає Росію припинити втручання в Україні та привести свої дії в рамках відносин з Україною і з усіма державами-учасницями у відповідність з Гельсінським принципами.
Окрім того, під час дебатів учасники засідання підтримали поправку, згідно з якою в резолюцію було включено пункт з вимогою від РФ відмовитися від військових польотів над Північно-Балтійським регіоном, негайно відвести свої сили від балтійських держав і "припинити свою підривну діяльність серед етнічного російського населення Латвії, Литви та Естонії.
При цьому резолюція підтримує зусилля та ініціативи, які безперервно вживаються ОБСЄ у відповідь на цю кризу, і закликає всі держави-учасниці ОБСЄ надати ресурси і політичну підтримку, а також дати можливість ОБСЄ безперешкодно здійснювати свою діяльність на всій території України, включаючи Крим.
У свою чергу ОБСЄ висловлює незмінну готовність до надання Україні суттєвої допомоги з цих та інших питань.