Меджліс кримськотатарського народу підтверджує своє визнання України як суверенної та незалежної держави в нинішніх кордонах і рішуче засуджує акт агресії з боку Російської Федерації.
Про це йдеться у зверненні Меджлісу до Верховної Ради й українців, опублікованому на сайті Меджлісу в суботу ввечері.
У зверненні також зазначено, що Меджліс не визнає кримського референдуму 16 березня, який "проводять з метою змінити територіальну приналежність Криму, легітимним і таким, що відповідає міжнародному праву і Конституції України".
Меджліс кримськотатарського народу категорично відкидає будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу, а також зазначає, що "право вирішувати, у якій державі жити кримськотатарському народу, належить виключно самим кримським татарам".
"Переконані, що відновлення прав кримськотатарського народу і реалізація їхнього права на самовизначення на своїй історичній Батьківщині повинні здійснюватися у складі суверенної і незалежної Української держави. Вважаємо, що будь-яка влада в Криму повинна формуватися і здійснювати свою діяльність лише за умови вільно висловлення волі і за згодою кримськотатарського народу", - наголошено у зверненні.
Меджліс також звертається до Верховної Ради України із закликом приєднатися до Декларації ООН про права корінних народів, а також закликає визнати і закріпити законами й іншими правовими актами України статус кримськотатарського народу як корінного народу Криму.
"Закликаємо Верховну Раду та інші вищі органи державної влади України негайно і спільно з міжнародними організаціями (ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Європейський Союз), з метою реалізації природних прав кримськотатарського народу, передбачених міжнародними актами про права корінних народів, забезпечити вільне волевиявлення на здійснення кримськотатарським народом невід'ємного права на самовизначення на своїй історичній території - Крим", - йдеться у зверненні.
У документі зазначено, що його ухвалено "за умов реальної загрози безпеці і свободі кримських татар і всіх жителів Криму".
Меджліс кримськотатарського народу також вважає, що Українське держава "не зробила всього від неї залежного для відновлення прав кримськотатарського народу та визначення статусу кримських татар як корінного народу в Криму, в результаті чого кримські татари зазнавали дискримінації з боку офіційної влади".