Нардепи від опозиції звернулися до Вищого адмінсуду України з проханням визнати протиправним ухвалення в першому читанні законопроекту про засади державної мовної політики.
Про це йдеться в позовній заяві, поданій депутатами фракції "БЮТ-Батьківщина" у ВАСУ в понеділок.
Позов подали депутати від БЮТ Степан Курпіль і Юрій Одарченко.
Парламентарії просять суд зобов'язати Раду внести до протоколу засідання парламенту від 5 червня запис про відхилення відповідного законопроекту, а також скасувати доручення парламентському комітету з питань духовності підготувати законопроект до другого читання.
Депутати вважають, що результати голосування стосовно законопроекту слід скасувати у зв'язку з порушенням вимог Конституції про обов'язкове особисте голосування парламентаріїв.
Курпіль наголосив, що, за даними письмової реєстрації, на засіданні 5 червня не було 62 депутатів, картки яких проголосували за законопроект.
"За цей закон голосували "мертві душі", голосували ті, хто не реєструвався, ті, хто хворів, був у відпустці. Тобто якщо відкинути відсутніх на час голосування, то за цей закон усього проголосували 172 депутати. А цього точно недостатньо для ухвалення рішення", - пояснив він.
Одарченко й собі додав: якщо Вищий адмінсуд відхилить цей позов, представники опозиції продовжать відстоювати свою думку в Європейському суді з прав людини.
Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що за ухвалення в першому читанні законопроекту про засади державної мовної політики проголосували 172 депутати, а не 234, як було офіційно оголошено.