Сальдо Володимир Васильович

Проросійський політик, колишній депутат Херсонської міськради VIII скликання, нардеп України VII скликання

Сальдо Володимир Васильович

Місце народженнч

Народився 12 червня 1956 року у селищі Жовтневе, що на Миколаївщині, провів дитинство у Кривому Розі.

Освіта

1978 — Криворізький гірничорудний інститут, факультет промислового та цивільного будівництва.

Кар'єра

1981–1986 — працював у Монголії у складі групи військових радників.

1986 — майстер, лінійний інженер, а згодом — головний інженер будівельно-монтажного управління по будівництву об'єктів соцкультпобуту і житла у тресті «Херсонбуд».

1991 — начальник будівельно-монтажного управління № 3.

1998 — депутат Херсонської міської ради від виборчого округу № 22. У тому ж році став членом-кореспондентом Академії будівництва України.

2001 — заступник голови Херсонської облдержадміністрації з питань житлово-комунальної сфери, міського господарства, будівництва, інвестицій.

2002 — обраний херсонським міським головою. На той момент він був членом місцевої ГО «Наше місто — наш дім», одним із співзасновників якої він виступав.

2001 рік — 22 липня 2004 року — керівник херсонського обласного осередку «Партії регіонів». З 22 липня 2004 року був заступником керівника обласного осередку «Партії регіонів» Володимира Ходаковського та головою міського відділення політсили.

На парламентських виборах 2012 р. — кандидат у депутати ВРУ від Партії регіонів за одномандатним мажоритарним в.о. № 182, переміг із 37,90 % голосів.

Грудень 2012 — листопад 2014 — Народний депутат України VII скл., заст. голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики). 16 січня 2014 року був одним із народних депутатів, що голосували за Диктаторські закони.

27 лютого 2014 — жовтень 2014 — входив до депутатської групи «Економічний розвиток», очільником якої був Анатолій Кінах.

2014 — голова правління Херсонської міської громадської асоціації будівельників та інвесторів «Стройінвестсоюз».

2014 — висувався вдруге до українського парламенту по виборчому округу № 182, але посів тоді третє місце, пропустивши вперед кандидатів від «Блоку Петра Порошенка» Олександра Співаковського та «Батьківщина» Юрія Одарченка.

2015 — кандидат на пост мера Херсона від партії «Наш край», першому турі посів 2-е місце (16,88 % голосів), далі зняв кандидатуру.

З листопада 2015 року — депутат VII складу Херсонської міської ради, голова фракції «Наш край».

2019 — балотувався втретє у народні депутати України по виборчому округу № 182 від партії «ОПЗЖ», але поступившись представнику партії «Слуга народу» Павлу Павлішу.

Колабораціонізм

У березні 2014 року як народний депутат України допомагав росіянам у анексії Криму, таким чином виявивши свою проросійську позицію у публічний простір.

Після широкомасштабного вторгнення Росії до України, Сальдо 13 березня 2022 року взяв участь у російському мітингу в Херсоні. Згодом заявив, що не підтримує створення т. зв. «народної республіки» в Херсонській області, а на мітинг прийшов, щоб зірвати його.

Після участі Сальдо у проросійському мітингу голова фракції Херсонської обласної ради «Блок Володимира Сальдо» Валерій Литвин надіслав листа першому заступнику голови обласної ради Юрію Соболевському. У листі йдеться, що депутати не погоджуються з діями Сальдо, і продовжать діяльність в обласній раді у складі групи «Підтримка програм Президента України».

Сальдо брав участь у засіданні колабораціоністського урядового органу «Комітету порятунку» в Херсоні. Ольга Співакіна, депутатка міськради, опублікувала пояснення Сальдо: наголосивши, що його змусили взяти участь у засіданні. 17 березня Офіс Генпрокурора України відкрив провадження щодо державної зради, пов'язаної зі створенням псевдооргану «влади» на Херсонщині. Зокрема, підозрюють Сальда.

26 квітня призначений головою російської окупаційної адміністрації Херсона.

14 червня 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд затвердив заборону діяльності партії «Блок Володимира Сальдо» в Україні. У червні 2022 отримав російське громадянство від тимчасової окупаційної адміністрації Херсона.

З 5 серпня 2022 року через погіршення здоров'я його відвезли в Крим і ввели в медикаментозну кому. 6 серпня його доставили до Москви та поклали до реанімації токсикологічного відділення інституту імені М. Скліфосовського. 12 вересня Сальдо опублікував відео з поясненням своєї відсутності: він перебував під наглядом «серйозних лікарів»; також повідомив, що працює над бюджетом.

19 вересня 2022 року стало відомо про його повернення до Херсону. Брав участь у псевдореферендумі «за приєднання до складу РФ».

18 листопада 2022 року зі слів власника зоопарку «Тайган» Олега Зубкова стало відомо, що Сальдо був ініціатором вивезення тварин з херсонського зоопарку до тимчасово окупованого росіянами Криму.

9 травня 2023 записав звернення українською мовою до українських воїнів, сказавши, що «ми більшою частиною рідні люди, а не вороги» та закликав згадати, що «наші батьки й діди однакові». Цю заяву висміяли у соцмережах.

Санкції

3 червня 2022 року Сальдо внесено до санкційного списку країн Євросоюзу «за підтримку російської агресії проти України та створення органу зі співробітництва з російською окупаційною владою в Херсонській області, через що він „підтримував і просував політику, що підриває територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України“».

2 серпня 2022 року Сальдо потрапив під блокуючі санкції США.

Також перебуває під санкціями Великої Британії, Канади, Швейцарії, Австралії, Японії, України та Нової Зеландії.

Власність

9 травня 2023 року Вищий антикорупційний суд конфіскував у Володимира Сальдо компанії та нерухомість. До списку власності ввішли:

  • ПАТ "Каштан" (Коростишівський район), підприємство займається видобутком декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.
  • 30% транспортної компанії "Дельта Сервіс",
  • готель та триповерхову будівлю в Херсоні,
  • будинок площею 226 квадратів в Херсоні,
  • квартири в Херсоні та Одесі,
  • апартаменти площею понад 300 квадратів в Ялті,
  • квартиру і два паркомісця в Ореанді,
  • кілька земельних ділянок та автомобіль Volvo XC90.

Сім'я

Дружина — Любов Павлівна Сальдо. Донька — Ірина Володимирівна Сальдо.

Посилання

04.06.2023