ГоловнаЕкономікаДержава

За три роки бюджет втратив майже 30 мільярдів через "сірий" ринок тютюну, - Баканов

Нелегальна торгівля збільшилася з 1% в 2016 до 7% в 2019 році.

За три роки бюджет втратив майже 30 мільярдів через "сірий" ринок тютюну, - Баканов
Фото: пресс-служба СБУ

Упродовж останніх трьох років (2017–2019 рр.) держбюджет недоотримав майже 30 млрд грн через нелегальний ринок тютюну. Про це голова СБУ Іван Баканов заявив під час другої координаційної наради з проблемних питань тютюнового ринку України, повідомляє Служба безпеки України.

"Мова йде, насамперед, про інтереси держави. Щороку бюджет недоотримує мільярди гривень через несплачені податки. Навіть за звичайних умов – це величезна сума! А що вже говорити про час, коли Україна не лише бореться з коронавірусом, але й потерпає від наслідків вимушеного карантину для економіки", – заявив очільник СБУ.

На нараді було зазначено, що за останні 3 роки (2017–2019 рр.) державний бюджет недоотримав майже 30 мільярдів гривень. Це зумовлено, найперше, недонадходженнями з національного акцизу, роздрібного 5% акцизу та збитками від нелегальної торгівлі, яка збільшилась з 1% у 2016 до 7% у 2019 році.

Баканов закликав присутніх докладати ще більше зусиль, аби "тіньовий ринок тютюну здавав свої позиції". Служба безпеки зі свого боку продовжуватиме системну роботу в цьому напрямку.

За останні місяці СБУ провела низку важливих операцій у різних регіонах. Зокрема, на Дніпропетровщині вилучила контрафактні цигарки – 6 мільйонів пачок вартістю понад 100 мільйонів гривень. У Волинській області – вилучено 500 тисяч пачок сигарет на 15 мільйонів гривень.

На Буковині заблокували роботу підпільного цеху, де виявили 7 тонн сировини, понад 80 тисяч пачок цигарок, іноземні акцизні марки (вартість продукції та обладнання – 6 мільйонів гривень). На Закарпатті та в Чернівецькій області затримали інспекторів прикордонної служби, які сприяли контрабанді. Також вдалі операції пройшли в Дніпрі й Полтаві.

"Запевняю – ми не збираємось на цьому зупинятися. Але сьогодні нам потрібна спільна робота правоохоронних органів та інших державних інституцій для активізації за всіма напрямами", – додав голова СБУ.

Присутні підтримали позицію очільника СБУ. Під час наради учасники обговорили, серед іншого, впровадження додаткових заходів у боротьбі з недобросовісними контрагентами; недопущення податкових втрат державного бюджету; аналітичні дані Мінфіну, ДПС та Мінекономіки щодо ризиків збільшення нелегальної торгівлі внаслідок запланованого зростання ставок акцизного податку.

У нараді взяли участь голова СБУ Іван Баканов, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр фінансів Сергій Марченко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв та представники профільної бізнес-спільноти. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram