ГоловнаЕкономікаФінанси

Вартість гуманітарних проектів ООН в Україні становитиме 162 млн доларів

Координатор ООН розповів про напрямки міжнародної допомоги у 2019 році.

Вартість гуманітарних проектів ООН в Україні становитиме 162 млн доларів
Фото: un.org

Для реалізації гуманітарних проектів в Україні системам ООН необхідно $162 млн. Про це сьогодні заявив координатор системи ООН, координатор з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані, пише "Інтерфакс-Україна".

"У 2019-му знадобиться $162 млн для надання допомоги і захисту 2,3 млн найуразливіших чоловіків, жінок і дітей", - ідеться у зверненні координатора, оприлюдненому в четвер у звіті "Багаторічна стратегія гуманітарного реагування. План гуманітарного реагування в період з січня по грудень 2019 року".

$47,6 млн передбачені на психосоціальну підтримку, моніторинг захисту прав людини, допомогу в сфері індивідуального захисту, маркування забруднених мінами територій; $31,8 млн необхідні для забезпечення сталого доступу постраждалих у результаті конфлікту до достатньої кількості води належної якості та мінімальних санітарних гігієнічних послуг; $27 млн передбачені на створення запасів будівельних матеріалів і непродовольчих товарів на випадок НС, а також на паливо для обігріву, обігрівачі, теплий одяг і ізоляцію укриттів для найбільш вразливих груп населення.

Крім того, $19,2 млн необхідні для забезпечення продовольчої безпеки; $18,1 млн передбачені на надання життєво необхідних і первинних медичних послуг, відновлення і реконструкцію систем медичних послуг та інфраструктури, закупівлю і розподіл предметів медичного призначення, основних медикаментів, а також безпосередню підтримку лабораторій, включаючи послуги банків крові.

Також $6,5 млн планують передбачити на поліпшення доступу дітей і молоді до освіти, $5 млн на координацію і управління гуманітарною діяльністю, $6,5 млн на багатоцільову грошову допомогу постраждалому населенню.

План передбачає, що район надання гуманітарної допомоги буде розширено до 20-кілометрової зони вздовж лінії розмежування по обидва боки. "Це було зроблено з метою надання необхідної допомоги найбільш уразливій частині населення, навіть якщо ці люди не постраждали безпосередньо від обстрілів", - пояснили в організації.

Майже 45% проектів, включених до плану, містять готівковий або ваучерний компонент, що передбачає передачу готівкових коштів безпосередньо нужденним, тоді як у 2018 році цей показник становив 40%.

"Доступ гуманітарних організацій до населення, яке потребує допомоги, а також доступ цивільних осіб, які постраждали від конфлікту, до життєво важливих товарів і послуг на сході України, все ще утруднений. Обстріл, загрози розриву мін і боєприпасів, логістичні проблеми, обмежена кількість пунктів пропуску, а також бюрократичні перепони продовжують перешкоджати наданню гуманітарної допомоги і захисту", - наголошено в звіті.

У звіті вказується, що гуманітарний план реагування на 2018 рік було профінансовано лише на 38%.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року Україна підписала рамкову програму партнерства з ООН на 2018-2022 роки, яка передбачає залучення близько 700 млн доларів.

У квітні повідомляли, що ООН критично не вистачає коштів для гуманітарної допомоги Донбасу в цьому році. З 187 млн доларів було зібрано лише 3%. Тому організація закликала світ посилити гуманітарну допомогу жителям сходу України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram