То PayPal тепер в Україні?
Поки що ні. Йдеться про компанію, яку PayPal придбав у 2015 році. Xoom - це сервіс, що дозволяє швидко переслати кошти або поповнити рахунок мобільного рідним і друзям (так позиціонує себе сама компанія). Раніше Xoom дозволяв пересилати кошти в 44 країни, України в цьому списку не було. Тепер Xoom, зокрема, дозволяє пересилати гроші з США в Україну. Утім не навпаки.
Читайте також: Книга: Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє
Для України підключили сервіс Cash Pickup, який дозволяє одержувачеві забрати грошовий переказ в одному з банків, зазначених на сайті Xoom. Підтвердження бачимо на сайті платіжної системи за лінком. Для отримання коштів потрібно обрати банк, регіон і місто в Україні.
Щоб отримати грошовий переказ, одержувач йде до Cash Pickup-агента (наприклад, банку) та показує агенту номер транзакції Xoom і дійсне посвідчення особи, пояснюють у прес-службі PayPal.
За один раз зі США в Україну можна відправити обмежену суму коштів. Для звичайних клієнтів - це до 2999 дол за транзакцію, до 5999 дол за 30 днів і до 9999 дол за 180 днів. При наданні додаткових документів Xoom може підвищити ліміт.
Комісію за користування сервісом також можна дізнатись на сайті. Наприклад, якщо потрібно надіслати 1000 доларів з банківського рахунку, то відправникові доведеться заплатити додатково 15,99 дол, якщо з дебетової або кредитної картки - 50 дол. На невеликих сумах комісія вища.
Навіщо взагалі українцям PayPal?
Компанія, заснована Ілоном Маском, є одним із улюблених сервісів для фрілансерів по всьому світу. В першу чергу, через свою широку розповсюдженість.
Нині PayPal лише частково доступна для українців - тільки для відправлення грошей. Тобто ми можемо, наприклад, щось купити на Amazon чи E-bay, а от спокійно щось продати - не можемо.
Для тих, хто продає свої товари на американських та європейських маркетплейсах, - це велика проблема, оскільки зароблені на них гроші можна вивести тільки через PayPal. Крім того, як правило, саме цей платіжний інструмент найчастіше використовують фріланс-біржі (спеціальні сайти, на яких можна знайти пропозиції для віддаленої роботи).
Тож українцям, які заробляють продажем товарів чи послуг за кордон, доводиться отримувати свої кошти через посередників, сплачуючи додаткові комісії і витрачаючи більше часу.
Повноцінний вихід платіжного сервісу на український ринок міг би збільшити електронну комерцію в декілька разів, вважає Наталія Микольська, екс-заступниця голови Мінекономрозвитку, торговий представник України. Докладніше читайте в її інтерв’ю LB.ua.
Чи можна розраховувати, що сервіс повноцінно з’явиться в Україні?
Офіційне повідомлення про розширення платіжного сервісу Xoom вже є на його сайті. Крім того, у прес-службі PayPal на запит LB.ua відповіли, що "Україна є важливою країною для нас у регіоні Центральної та Східної Європи. Дозвіл Xoom для України - наочний наступний крок для того, щоб зробити послуги PayPal більш зручними для наших користувачів. Цей проект також дає нам можливість охопити більшу кількість людей в Україні".
Головний лобіст приходу сервісу в Україну Ілля Кенігштейн налаштований оптимістично. Каже - це перший крок у правильному напрямку. "У світлі нашої трирічної епопеї в спробах затягнути цю вперту компанію в Україну, я розцінюю це як великий крок. Фактично - це історичний момент, який підтверджує, що рано чи пізно PayPal зайде в Україну", - каже Ілля.
Нагадаємо, що відносини України з PayPal мають довгу історію. Переговори про вихід на український ринок вело, зокрема, керівництво Нацбанку та “Укрпошти”. Раніше у компанії неодноразово заявляли, що вітають зацікавлення з українського боку, але поки не мають планів відносно нашого ринку.
Цього разу відповідь ми отримали схожу. "Хоча Xoom є службою PayPal, введення послуг Xoom у цих країнах (в т.ч. Україні - ред.) не означає або не передбачає введення додаткових сервісів PayPal, які наразі недоступні в цих країнах. Ми дуже вдячні за інтерес, але у нас немає інших новин, якими можна поділитися", - написали у прес-службі PayPal.