Печерський райсуд 1 липня арештував 32 свердловини компаній, що входять у газовидобувний холдинг Burisma.
Суд задовольнив клопотання Генеральної прокуратури, подані в рамках розслідування кримінального провадження №42014000000000375 від 7 травня 2014 року. Зокрема розслідується ухилення від сплати податків компаніями ТОВ «ЕСК «Еско-Північ», ТОВ «Парі», ТОВ «Перша Українська газонафтова компанія», ТОВ «НВП «Зонд», ТОВ «Інфокс».
«Еско-Північ», «Парі» і «Перша Українська газонафтова компанія» входять у холдинг Burisma, де високі посади займають, зокрема, син віце-президента США Хантер Байден і екс-президент Польщі Александр Кваснєвський. Burisma пов'язана з колишнім міністром екології та природних ресурсів Миколою Злочевським. Як повідомляють на сайті Burisma, «Еско-Північ» видобуває близько 80% газу холдингу. Родовища компанії розташовані в Харківській області України на території Дніпро-Донецького басейну.
Суд трьома визначеннями (1, 2, 3) арештував 20 свердловин «Еско-Північ», 12 свердловин «Першої Української газонафтової компанії» і одну свердловину ТОВ «Системойлінженіринг». Остання компанія в Burisma офіційно не входить.
Нагадаємо, про те, що розслідується кримінальна справа з приводу діяльності газовидобувної компанії "Еско-Північ", напередодні повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко.
"Компанія "Еско-Північ", яку заснувала британська компанія Burisma, через низку фіктивних підприємств переводила свої прибутки у фіктивні витрати, чим ухилялася від сплати податків на прибуток", - розповів він. За останні два роки так вона "заощадила" 1 млрд гривень.
Луценко підкреслив, що інші акціонери Burisma, крім Злочевського, до цієї схеми не причетні.
Микола Злочевський займав посаду міністра екології з 2 липня 2010 року по 20 квітня 2012 року в уряді Миколи Азарова. У на початку 2015 року Злочевського оголосили в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.