ГоловнаКультура

У 2023 році Держкіно заборонило показ двох фільмів в Україні

Уже два роки жодна дистриб'юторська компанія не зверталася з клопотанням про прокат російських фільмів.

У 2023 році Держкіно заборонило показ двох фільмів в Україні
Ілюстративне фото
Фото: abcnews.com.ua

Державне агентство України з питань кіно  заявляє, що у 2023 році жодна дистриб'юторська компанія не зверталася з клопотанням про прокат російських фільмів в Україні.

Про це йдеться у відповіді Держкіно на запит агентства "Інтерфакс-Україна".

"Жодна дистриб'юторська компанія не зверталася з клопотанням щодо оформлення державних посвідчень на право розповсюдження і демонстрування фільмів/телесеріалів виробництва Російської Федерації. Отже, не було видано жодного державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування для кінотеатрального права на території України", - йдеться у повідомленні.

З огляду на це наголошується, що жоден фільм/телесеріал виробництва РФ не проходив у 2023 році Експертної комісію з питань розповсюдження та демонстрування фільмів.

Водночас, згідно з даними сайту Держкіно, у 2023 році скасовано державну реєстрацію та визнано недійсними державні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування двох фільмів за участю російського актора Олексія Кравченка, через внесення його до списку осіб, які становлять загрозу державній безпеці.

У такий спосіб заборонено російський фільм "Дрібний біс" (1995 року), а також чесько-словацько-український фільм "Пофарбоване пташеня" (2019 рік).

Загалом у 2023 році Держкіно видало держпосвідчення на право розповсюдження і демонстрування на 328 фільмів.

  • У 2018 році Держкіно заборонило три російські серіали та надало дозвіл на прокат трьох російських фільмів, у 2019 році - заборонило п'ять фільмів, з яких два російські, а в одному знімався Володимир Зеленський.
  • У 2020 році - не заборонило жодного російського фільму, а до демонстрування було допущено один. У 2021 році - не заборонило трансляцію жодного російського фільму, а до демонстрування було допущено три.
  • У 2022 році - жодна дистриб'юторська компанія не зверталася з клопотанням щодо прокату російських фільмів в Україні.
  • Раніше, в 2015 році в Україні заборонили фільми, які вихваляють силові структури Росії чи СРСР.
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram