ГоловнаКультура

У Музеї Ханенків пройде виставка "Код Дюрера"

Будуть представлені 11 творів майстра різних етапів його творчості та роботи його учнів.

У Музеї Ханенків пройде виставка "Код Дюрера"

18 грудня у Музеї Ханенків відкривається виставка "Код Дюрера", що відбудеться у рамках святкування 550-річчя від дня народження німецького живописця і графіка. Музей вперше експонуватиме усі гравюри славетного майстра зі своєї колекції. 

На виставці будуть представлені 11 творів майстра, що відносяться до різних етапів його творчості, охоплюють різноманітні теми, виконані у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді та офорт. Також можна буде побачити  твори безпосередніх учнів Альбрехта Дюрера та художників, які розвивали його теми, використовували іконографічні типи і технічні знахідки. Серед них – роботи Зебальда Бехама, Ганса Бальдунга Гріна, Альбрехта Альтдорфера, Вольганга Губера і Лукаса Кранаха Молодшого. Кураторка виставки: Олена Шостак, заввідділу європейської графіки Музею Ханенків, експертка з європейської гравюри 16-19 століть.

Гравюри Дюрера вже за життя художника користувались величезним попитом, їх копіювали і підробляли, авторські дерев'яні дошки активно використовувались до 19-го століття включно. У 2021 році науковці музею разом з Бюро науково-технічної експертизи АРТ-ЛАБ провели дослідження творів, що підтвердило їхню автентичність.

Виставка працюватиме до 27 лютого 2022 року.

Нагадаємо, у червні Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків поповнився картиною 18 століття "Свята Варвара", яку подарував шведський вчений Торе Хальстрем.

 

 

 

Ксенія БілашКсенія Білаш, редакторка відділу "Культура"
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram