ГоловнаСвіт

Комітет Палати представників США проголосував за неповагу Клінтонів до Конгресу через справу Епштейна

Тепер це питання розгляне Палата представників у повному складі.

Комітет Палати представників США проголосував за неповагу Клінтонів до Конгресу через справу Епштейна
Білл та Гілларі Клінтон
Фото: EPA/UPG

Ключова комісія Конгресу США проголосувала за визнання колишнього президента Білла Клінтона та колишньої держсекретарки Гілларі Клінтон винними в неповазі до Конгресу. Таке рішення було схвалене через їхню відмову виконати повістки в рамках розслідування справи засудженого за сексуальні злочини Джеффрі Епштейна.

Про це повідомляє BBC.

Комітет з нагляду Палати представників, який очолюють республіканці, схвалив це рішення за підтримки кількох демократів. Тепер документ передадуть на розгляд Палати представників у повному складі. У разі позитивного голосування справу скеpують до Міністерства юстиції.

Комітет викликав подружжя Клінтонів для дачі свідчень у справі Епштейна, з яким Білл Клінтон з'являвся на фотографіях у 1990-х та на початку 2000-х років. 

Потерпілі від дій Епштейна ніколи не звинувачували Білла Клінтона в правопорушеннях, а сам він заперечує, що знав про злочинну діяльність фінансиста.

Адвокати Клінтонів назвали повістки Комітету з нагляду такими, що “не мають юридичної сили”, і заявили, що вже надали всю наявну в них “обмежену інформацію” про Епштейна.

У середу дев’ятеро демократів підтримали республіканців у голосуванні за визнання Білла Клінтона винним у неповазі до Конгресу, тоді як за аналогічне рішення щодо Гілларі Клінтон проголосували троє демократів.

Якщо Палата представників у повному складі підтримає це рішення, Міністерство юстиції вирішуватиме, чи висувати кримінальні обвинувачення. Це правопорушення класифікується як кримінальний проступок і карається штрафом до $100 тисяч або тюремним ув'язненням до одного року.