ГоловнаСвіт

SpaceX здійснив перший комерційний запуск Falcon Heavy

Усі три ракетні ступені вперше повернулися на Землю.

Компанія SpaceX успішно провела перший комерційний пуск надважкої ракети-носія Falcon Heavy.

Про це повідомляють у Twitter SpaceX.

SpaceX доправила на орбіту Землі супутник Саудівської Аравії Arabsat-6A масою 6 тис. кг, призначений для трансляції сигналу на райони Близького Сходу і Північної Африки.

Повідомляють, що Falcon Heavy стартувала з мису Канаверал у четвер, 11 квітня.

Окрім успішного пуску, компанії вперше вдалося повернути на Землю всі три блоки першого ступеня ракети: два бокові прискорювачі і центральний розгінний щабель. Усі блоки відокремилися через кілька хвилин після старту ракети. Бокові прискорювачі приземлилися на спеціальні майданчики, а розгінний щабель - на плавучу платформу.

Фото: EPA/UPG

Це повний успіх, оскільки в попередній місії Falcon Heavy вдалося відновити тільки 2 ступені, втративши центральний блок.

Фото: EPA/UPG

Нагадаємо, Falcon Heavy - наразі найпотужніша ракета у світі. Перший її запуск відбувся 6 лютого 2018 року о 22:40 за київським часом. У вантажний відсік ракети голова SpaceX Ілон Маск вирішив помістити свій особистий автомобіль Tesla Roadster, за кермом якого сидів манекен Starman. У самій машині на повторі грала однойменна пісня Девіда Боуї. Ракета випустила машину на орбіту Марса.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram