Англійці здійснили камбек на останніх хвилинах — огляд другого півфіналу Євро-2024

У другому півфінальному матчі Нідерланди в компенсований час поступилися збірній Англії та завершили виступ на турнірі.

Олівер Воткінс з Англії (попереду) святкує з Гаррі Кейном з Англії після перемоги у півфінальному футбольному матчі Євро-2024 мі

У середу, 10 липня, відбувся другий матч у рамках 1/2 фіналу Чемпіонату Європи. У запеклому двобої зустрілися збірні Нідерландів та Англії.

Обидві команди провели першу частину турніру доволі тьмяно, тому прогнози експертів були невтішними. Однак вони зуміли пройти до півфіналу попри шквал критики. Нідерланди в 1/4 фіналу проти Туреччини провели абсолютно провальний перший тайм, але вже у другій половині зустрічі за шість хвилин організували два голи.

Англійці своєю чергою в попередній грі проти Швейцарії мусили відігруватися на останніх хвилинах основного часу після пропущеного гола від Емболо. У доданий час сильнішого не виявили, а в серії пенальті підопічні Саутгейта показали справжній майстер-клас і перемогли з рахунком 5:3.

Стартовий склад збірної Нідерландів на гру: Барт Вербрюгген; Дензел Дюмфріс, Стефан де Врей, Вірджил Ван Дейк, Натан Аке; Єрді Схаутен, Хаві Сімонс, Тіджані Рейндерс; Доніелл Мален, Мемфіс Депай і Коді Гакпо.

Головний тренер нідерландців Рональд Куман не здивував стартовою одинадцяткою. Варто відзначити лише одне нововведення: Мален замінив Бергейвена на правому боці півзахисту.

Стартова одинадцятка збірної Англії: Джордан Пікфорд; Кайл Вокер, Джон Стоунз, Марк Гуехі; Бакайо Сака, Коббі Мейну, Деклан Райс, Кіран Тріпп'єр; Джуд Беллінгем, Філ Фоден і Гаррі Кейн.

Стартовий склад збірної Англії позує для фото перед півфінальним матчем Євро-2024 з Нідерландами, Дортмунд, Німеччина.
Саутгейт також вирішив не імпровізувати. Стартовий склад не відрізнявся від тих, які були протягом понад половини розіграшу Чемпіонату Європи.

Матч розпочався в досить швидкому темпі. Уже на сьомій хвилині зустрічі нідерландці вийшли вперед: Хаві Сімонс завдав приголомшливого удару правою ногою, м'яч пролетів повз безпорадного Пікфорда і влучив у лівий кут воріт — 1:0.

Хаві Сімонс (внизу) з Нідерландів забиває перший гол під час півфінального матчу Євро-2024 з Англією, Дортмунд, Німеччина.
Попри швидкий пропущений м'яч у власні ворота, англійці активно пресингували суперника, хоч це, м’яко кажучи, не притаманно команді Гарета Саутгейта.

На 14-й хвилині Гаррі Кейн завдав потужного удару по воротах Вербрюггена, але м'яч пролетів вище від воріт. Після цього епізоду гравці англійської збірної почали бурхливо реагувати на нібито жорсткий фол Дюмфріса в епізоді з ударом Кейна, арбітр пішов дивитися VAR, чи порушено правила. Зафіксувавши фол захисника під час відбору м'яча, арбітр призначив 11-метровий удар у ворота збірної Нідерландів. Кейн підійшов до позначки й виконав удар у лівий кут воріт. Вербрюгген вгадав сторону, але м'яч пролетів низенько й поруч зі стійкою — 1:1.

Гаррі Кейн з Англії переграє голкіпера Барта Вербрюггена з Нідерландів і зрівнює рахунок під час півфінального матчу Євро-2024, Дортмунд, Німеччина.
На 23-й хвилині супергольовий момент мала збірна Англії: Мейну виконав чудову передачу на Фодена, англієць прорвався ближче до воріт і завдав бокового удару через прогалину, залишену голкіпером, однак Дюмфріс відмінно прочитав епізод і виніс м'яч з лінії воріт.
Філ Фоден (Англія) та голкіпер Барт Вербрюгген (Нідерланди) спостерігають, як Дензел Дюмфріс (Нідерланди) зупиняє м'яч на лінії воріт під час півфінального матчу Євро-2024, Дортмунд, Німеччина.
На 30-й хвилині свій шанс відігратися мали «помаранчеві»: Дюмфріс виграв боротьбу у штрафному після кутового, але м’яч після удару пройшов над поперечиною.

У відповідь на потужний постріл суперника Філ Фоден здалеку виконав потужний удар, м'яч влучив у стійку та вилетів за межі поля.

До перерви Фоден мав ще один шанс забити: він отримав пас від Мейну та наважився на удар у правий кут воріт — воротар був на місці.

Перший тайм закінчився з нічийним рахунком на табло. Нідерландці, окрім розкішного гола Сімонса, так і не змогли нічого запропонувати супернику. Натомість англійці досить активно та впевнено діяли на чужій половині поля, як наслідок, створили багато небезпечних моментів. Єдина проблема «левів» полягала в реалізації.

Другий тайм розпочався у спокійному та розваженому темпі. Довгий час команди катуляли м'яч по полю, жодна сторона не хотіла ризикувати.

Воротар Джордан Пікфорд з Англії відбиває удар Вірджила ван Дейка з Нідерландів під час півфінального матчу Євро-2024, Дортмунд, Німеччина.
На 64-й хвилині «Ораньє» отримали право на штрафний удар: Верман виконав навісний пас, а Ван Дейк зміг випередити Вокера та проштовхнув м'яч у правий кут воріт — Пікфорд парирував удар, перевівши м’яч на кутовий.
Оллі Воткінс (по центру) виходить на поле, а Філ Фоден і Гаррі Кейн знімаються з півфінального футбольного матчу Євро-2024 між Нідерландами та Англією, Дортмунд, Німеччина.
На 79-й хвилині після передачі Волкера Сака в дотик пробив і влучив у ворота Вербрюггена, однак за мить гол скасували через офсайд. За хвилину головний тренер «трьох левів» пішов ва-банк і випустив двох джокерів: Воткінса й Палмера замість Фодена й Кейна.

Спершу Коул Палмер на 88-й перевіряв Вербрюггена дальнім ударом. Згодом на 90+1 той-таки Палмер виконав розрізний пас на Воткінса. Форвард зручно обробив м’яч у штрафному майданчику та з розвороту вразив лівий кут воріт нідерландців — 1:2.

Олівер Воткінс (праворуч) з Англії забиває другий гол під час півфінального матчу Євро-2024 з Нідерландами, Дортмунд, Німеччина.
Отже, фінальний свисток арбітра визначив другого фіналіста Євро-2024.

Суперзаміни Саутгейта забезпечили збірній Англії місце у фіналі Чемпіонату Європи удруге поспіль. Трансляція другого півфінального матчу Євро-2024 — на сайті LB.ua.

Фінальний матч Чемпіонату Європи між Іспанією та Англією відбудеться в неділю, 14 липня, о 22:00 за київським часом.