>

Довбик побив рекорд Платіні на Євро

Українець забив найпізніший переможний гол на чемпіонатах Європи.

Збірна України в овертаймі вирвала перемогу у збірної Швеції (2:1) і вперше в історії вийшла у чвертьфінал Євро.

Переможний гол у цій зустрічі забив Артем Довбик, який вийшов на заміну. Це сталося на 120-й хвилині і 37-й секунді поєдинку.

Цей гол став найпізнішим переможним на ЧЄ.

Гравець "Дніпра-1" побив рекорд легендарного французького футболіста Мішеля Платіні, який у півфіналі Євро-1984 проти збірної Португалії (3:2) забив переможний гол на 118 хвилині і 53 секунді.

Додамо, що в історії чемпіонатів Європи лише один гравець забивав гол пізніше, ніж Довбик - у матчі 1/4 фіналу Євро-2008 турок Семіх Шентюрк забив у ворота Хорватії на 121 хвилині і 1 секунді.

Завдяки цьому удару переможець зустрічі визначався в серії пенальті, де збірна Туреччини виявилася сильнішою (3:1).