>

Опубліковано топ-50 кращих футбольних матчів у світі останнього десятиліття

У номінаціях фігурують провідні футбольні ліги, єврокубки, світові і континентальні першості.

Авторитетний портал FourFourTwo склав топ-50 найкращих матчів у світовому футболі за останні 10 років.

На першому місці в рейтингу півфінал Чемпіонату світу 2014 року, в якому Німеччина розгромила господиню - Бразилію - з рахунком 7:1.

Збірна Бразилії

На другій позиції матч 38-го туру Англійської прем'єр-ліги сезону 2011/12 між "Манчестер Сіті" і "Квінз Парк Рейнджерс" (3:2). "Городяни" до 90-ї хвилини програвали 1:2, але вирвали перемогу завдяки "золотому" голу Серхіо Агуеро на 90 + 3 хвилині і не дозволили "Манчестер Юнайтед" стати чемпіоном АПЛ.

Фіаско "Реала" в домашньому El Classic з "Барселоною" (0:5) в сезоні Ла Ліги-2010/11 - на третьому місці.

Відзначимо, що на 37-й позиції рейтингу розташувався матч Серії А сезону 2016/17 між "Пармою" і "Міланом" (4:5) - дев'ять голів, дві червоні картки: в цьому, здавалося б, непоказному матчі чемпіонату Італії було все.

На 35-те місце потрапив поєдинок Бундесліги сезону 2014/15 між лідерами нинішнього сезону РБ "Лейпциг" і "Баварією", який завершився з аналогічним рахунком (4:5) на користь гостей. На 65-й хвилині "Лейпциг" вийшов уперед (4:2), але баварцям вистачило 25 хвилин, щоб відправити 3 голи у ворота господарів.

Ще в одному матчі Бундесліги сезону 2017/18 між "Боруссією" Дортмунд і "Шальке" було забито 8 голів (4:4), причому господарі в перші 25 хвилин забили 4 м'ячі, але Die Knappen зуміли повернутися в гру - 31-ша позиція в рейтингу.

Шальке-04
Шальке-04

У номінації знайшлося місце і для матчу "Арсеналу" і "Ліверпуля" (30-те місце) в АПЛ сезону 2017/18 на "Емірейтс" (3:3). На подив, в рейтингу не висвітлено поєдинок між цими командами на "Енфілді" в сезоні АПЛ-2008/09 (4: 4).

Останній матч у тренерській кар'єрі сера Алекса Фергюсона, в якому "Манчестер Юнайтед" вже в статусі чемпіона АПЛ сезону 2012/13 зіграв на "Готорнс" внічию з "Вест Бромвічем" (5:5), розташувався на екваторі рейтингу.

Також був відзначений фінал Євро-2012 між Іспанією та Італією (4:0) - 24-те місце.

Збірна Іспанії

Феноменальний "Лестер Сіті" чемпіонського сезону 2015/16 потрапив до рейтингу (22-ге місце) через виїзний матч проти "Манчестер Сіті", виграний "лисицями" 3:1.

Співавторство 21-ї позиції також належить "городянам" і їх феєричній перемозі на "Олд Траффорд" проти своїх земляків з "Юнайтед" (6:1) в сезоні 2011/12.

Півфінальний матч Ліги Чемпіонів-2012/13, в якому "Барселона" приймала "Баварію" і поступилася 0:3 - на 19-му місці.

На 18-й позиції також розташувався поєдинок на вже згадуваному "Олд Траффорд", в якому "червоні дияволи" приймали в сезоні 2011/12 "Арсенал". 10 забитих голів, 8 з яких влетіли у ворота гостей.

Перший матч 1/8 фіналу Ліги чемпіонів між "Манчестер Сіті" і "Монако" (5:3) зайняв у хіт-параді 17-те місце. Відзначимо, що монегаски виграли поєдинок (3:1) і вийшли до чвертьфіналу.

"Манчестер Сіті"

Зовсім свіжий матч четвертого раунду Кубка Англійської ліги поточного сезону між "Ліверпулем" і "Арсеналом" завершився нічиєю 5:5, а в серії пенальті єдиний промах "каноніра" Дані Себальоса визначив переможця цієї дуелі - 16-та позиція.

"Ліверпуль"
"Ліверпуль"

Блискучий гол "рибкою" Робіна Ван Персі, як і весь матч Чемпіонату світу-2014 між Голландією і діючими чемпіонами світу та Європи - іспанцями (5:1), перебуває на 15-му місці.

На підступах до топ-10 - матч-відповідь півфіналу Ліги чемпіонів сезону 2018/19 на "Енфілді" між "Ліверпулем" і "Барселоною" - 4:0.

Камбек "Ньюкасла" в домашньому протистоянні проти "Арсеналу" в АПЛ сезону 2010/11, в якому "сороки" уникли поразки за рахунку 0:4 - на 9-му місці.

Півфінальний матч Ліги чемпіонів у Барселоні між однойменною командою і "Челсі" знайшов відображення на 7-й позиції. "Барселона" швидко ліквідувала гандикап в один м'яч, отриманий на "Стемфорд Брідж" (0:1) і повела 2:0, до того ж на 37-й хвилині був вилучений капітан гостей Джон Террі. Становище "пенсіонерів" виглядало плачевно, але гол Раміреса (2:1) на 45 +1 хвилині похитнув упевненість футболістів "Барси" - у другому таймі їм необхідний був гол. І така можливість їм швидко випала, але Ліонель Мессі на 49-й хвилині з пенальті послав м'яч у перекладину. А на 90 +2 хвилині Фернандо Торрес забив останній "цвях в труну" "блаугранас" (2:2).

На 6-му місці - матч-відповідь 1/4 фіналу Ліги Європи сезону 2015/16 на "Енфілді", коли дортмундська "Боруссія" на 57-й хвилині зробила рахунок за сумою двох матчів 4:1 на свою користь, але голи Філіпа Коутіньйо, Мамаду Сако та Деяна Ловрен (90 +1) принесли перемогу "Ліверпулю" як у цьому матчі (4:3), так і за сумою двораундового протистояння (5:4).

Не міг не потрапити в топ і матч-відповідь Ліги чемпіонів сезону 2016/17 між "Барселоною" і "Париж Сен-Жермен" (6:1), в якому господарі зуміли відіграти 4 м'ячі матчу в Парижі - 4-те місце.