Суд виніс вирок двом агентам ФСБ, які на замовлення російських спецслужб здійснювали підпали об’єктів залізничної інфраструктури у Рівненській області.
Про це ідеться на сайті Служби безпеки.
Кожен зі зловмисників отримав по 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Диверсантів затримали у червні 2024 року після серії пошкоджень на залізниці. За даними слідства, вони навмисно підпалювали релейні шафи Укрзалізниці, які забезпечують роботу семафорів на окремих ділянках колій.
У СБУ зазначають, що через пошкодження залізничної інфраструктури ворог намагався зірвати транспортну логістику Сил оборони на заході України.
Слідчі встановили, що завдання ФСБ виконували двоє жителів Рівненщини без постійної роботи. Російські спецслужби завербували їх через Telegram-канал, у якому пропонували «швидкий та легкий заробіток».
Після контакту з куратором з ФСБ агенти визначили релейну шафу, що живила сигнальне обладнання на одній із залізничних ліній регіону. Отримавши підтвердження «цілі», вони облили технічне обладнання легкозаймистою сумішшю і підпалили його.
Під час диверсії кожен із фігурантів мав чітко розподілені ролі: один безпосередньо здійснював підпал, інший знімав усе на камеру мобільного для звіту росіянам.
Співробітники СБУ затримали зловмисників одразу після злочину.









