ГоловнаСуспільствоЖиття

Кличко вшанував пам'ять жертв Голодомору і розповів історію своєї бабусі

"Сьогодні я запалю свічку на знак пам’яті про голодне дитинство моєї бабусі, про її вбитих радянським режимом братів і сестер".

Кличко вшанував пам'ять жертв Голодомору і розповів історію своєї бабусі

Лідер УДАРу, мер Києва Віталій Кличко вшанував пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Він написав на своїй сторінці у Facebook. 

«Сьогодні ми вшановуємо пам‘ять жертв Голодоморів та політичних репресій. І запалюємо свічку, згадуючи про понад 10 мільйонів українців, закатованих Голодоморами. Це – трагедія нашого народу, яка досі болить. І ми маємо передавати нашим дітям та внукам пам’ять про страшні сторінки нашої історії, які ніколи не повинні повторитися. Про нелюдські злочини радянської влади, що голодом намагалася зламати дух, придушити волю і гідність українців», – написав Кличко. 

Він розповів історію своєї бабусі, яка пережила голод. 

"Моє покоління дізнавалось про Голодомор від тих, хто пережив цей жах. Адже про цю трагедію тоді не писали в книжках та газетах. Не розповідали на радіо, не показували по телебаченню. У нашій родині голод пережила бабуся Євдокія Пилипівна. Коли вона розповідала мені малому про ті часи, я думав, що то моторошна легенда. А то була навіть не вся жахлива правда... Бабуся єдина вижила зі своїх семи братів і сестер. І одна з небагатьох у своєму рідному селі", – написав лідер «УДАРу». 

Кличко зазначив, що у день пам’яті жертв Голодомору українці традиційно запалюють свічку.

«Сьогодні я запалю свічку на знак пам’яті про голодне дитинство моєї бабусі, про її вбитих радянським режимом братів і сестер. Вшановуючи пам’ять про понад 10 мільйонів українців, закатованих голодом. Ми пам’ятаємо», – підсумував Кличко. 

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram