ГоловнаСуспільствоЗдоров'я

Супрун попросила в Ілона Маска апарати ШВЛ для України

Раніше голова компаній Tesla і SpaceX запропонував безкоштовно розіслати апарати в лікарні світу.

Супрун попросила в Ілона Маска апарати ШВЛ для України
Фото: Макс Левин

Колишня міністерка охорони здоров'я Уляна Супрун попросила американського винахідника і мільярдера, голову компаній Tesla і SpaceX Ілона Маска передати Україні апарати для штучної вентиляції легенів.

У своєму Twitter Маск повідомив, що готовий безкоштовно розіслати в лікарні світу апарати ШВЛ для порятунку тих, у кого важка форма перебігу хвороби COVID-19.

"У нас є додаткові схвалені FDA апарати. Доставимо в лікарні по всьому світу в регіони доставки Тесла. Пристрої і доставка - безкоштовно. Єдина вимога - щоб обладнання надійшло до пацієнтів негайно, а не зберігалося на складі. Будь ласка, дайте знати мені або Tesla", - написав він.

У коментарі до твіту до Маска звернулася Супрун.

"Мене звуть Уляна Супрун. Я - колишня глава МОЗ України. Україна потребує апаратів ШВЛ. Ми маємо їх лише 3500 на 37 млн осіб населення. Будь ласка, допоможіть нам", - написала Супрун.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров'я України, в 240 лікарнях, де можуть приймати пацієнтів з коронавірусом, є 1882 апарати штучної вентиляції легенів. Тиждень тому в МОЗ говорили, що загалом у країні є близько 4000 апаратів ШВЛ, але відтоді їх кількість могла збільшитися.

Апарати ШВЛ грають важливу роль у порятунку пацієнтів з тяжкою формою захворювання - в такому випадку їх підключають до апаратів для забезпечення достатнього надходження кисню.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram