ГоловнаПраво

ВАКС дозволив затримати ексголову правління VAB Банку Мальцева

Мальцева повинні доставити в суд для обрання запобіжного заходу.

ВАКС дозволив затримати ексголову правління VAB Банку Мальцева
Денис Мальцев
Фото: 112

Вищий антикорупційний суд дозволив затримати колишнього голову правління VAB Банку Дениса Мальцева і доставити його в суд для обрання запобіжного заходу. Про це повідомило джерело в правоохоронних органах агентству "Українські новини".

"Дозволили затримати і доставити до суду", - сказав він.

За його словами, таке рішення було прийнято 30 січня.

Нагадаємо, у жовтні 2014 року VAB Банк, у якого виникли проблеми з ліквідністю, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. За версією слідства, VAB Банк не подав усіх необхідних для цього документів (наприклад, програму фінансового оздоровлення банку), але правління Нацбанку видало йому 1,2 млрд гривень.

Вартість нерухомості, переданої в заставу, була завищена майже в 25 разів. Експертиза, проведена під час досудового розслідування, встановила, що реальна вартість закладеної нерухомості становить 72,62 млн гривень, а не 1,8 млрд гривень, як заявив VAB. Через 40 днів після видачі стабкредиту VAB Банк збанкрутував. Гроші Нацбанку не повернули.

У листопаді 2019 року НАБУ повідомило про підозру 10 особам у заволодінні стабкредитом. Серед підозрюваних - колишній власник банку Олег Бахматюк, колишній голова правління VAB Денис Мальцев, ексголова наглядової ради VAB Наталія Василюк, колишній заступник голови НБУ Олександр Писарук і інші.

Наприкінці листопада НАБУ оголосило в розшук Дениса Мальцева.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram