ГоловнаПолітика

ООН визнала порушення Росією Женевських конвенцій щодо Криму

РФ намагається змінити демографічну структуру Криму.

ООН визнала порушення Росією Женевських конвенцій щодо Криму
Фото: vnews.agency/

Україна подякувала керівництву Організації Об'єднаних Націй за офіційне визнання порушень Росією Женевських конвенцій, яка свідомо переселяє людей з материкової частини до українського Криму, намагаючись змінити демографію окупованого півострова.

З такою заявою виступив постпред України при ООН Володимир Єльченко під час презентації доповіді генсека ООН Антоніу Гутерріша про ситуацію з правами людини в окупованому Криму, повідомляє Укрінформ.

"Згідно з доповіддю (генсека ООН - ред.), Російська Федерація заохочує переміщення власного населення на півострів, що є прямим порушенням Женевських конвенцій і явною ознакою спроб змінити демографічну структуру Криму", - заявив голова Українського представництва при ООН.

У зв'язку із цим Єльченко зазначив, що Україна очікує подальших кроків від ООН, спрямованих на припинення цих незаконних дій з боку Росії, а також на запобігання наслідків такої діяльності окупаційної влади.

Єльченко, крім того, звернув особливу увагу на основні причини порушень прав людини в Криму, а саме на іноземну агресію і тимчасову окупацію Росією українського півострова.

Доповідь генсека ООН про стан виконання української резолюції щодо захисту прав людини у тимчасово окупованому Криму озвучили 14 жовтня на засіданні Третього комітету Генасамблеї ООН.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram