ГоловнаПолітика

"Народний фронт" представив Конституційному Суду докази існування коаліції

Нардепи просять визнати указ Президента про розпуск парламенту неконституційним.

"Народний фронт" представив Конституційному Суду докази існування коаліції
Народные депутаты Андрей Тетерук и Игорь Алексеев
Фото: nfront.org.ua

Коаліція "Європейська Україна" юридично і фактично існувала у Верховній Раді VIII-го скликання, тому президент не мав права достроково припиняти повноваження парламенту.

Про це повідомили народні депутати фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук і Ігор Алексєєв на брифінгу біля Конституційного Суду.

"Хочу ще раз підкреслити, що в коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді VIII-го скликання, яка складалася як з депутатських фракцій, до якої також входили позафракційні народні депутати, за весь час її існування, тобто з моменту формування в листопаді 2014 року, і з фактичним припиненням в травні 2019 року, ніколи не було менше депутатів, ніж більшість, тобто 226 народних депутатів ... Ми вважаємо, що указ президента про розпуск парламенту був прийнятий неконституційним, оскільки після оголошення про припинення існування коаліції за Конституцією залишається термін на формування нової коаліції", - підкреслив Алексєєв.

Фото: http://nfront.org.ua

Він зазначив, що на момент видачі указу про розпуск ВР відповідний термін не закінчився.

"Тому ми додатково аргументуємо нашу позицію судді-доповідачу. Звичайно, ми цю позицію будемо пояснювати безпосередньо під час слухань в Конституційному Суді", - запевнив депутат.

Фото: nfront.org.ua

"Ще раз хочу звернутися до президента Зеленського із закликом бути гарантом Конституції, на якій він присягав перед народом. Завдання президента - забезпечувати, щоб Україна була країною верховенства права для кожного - від рядового громадянина до чиновників вищої ланки", - заявив Тетерук.

Нагадаємо, 24 травня депутати "Народного фронту" подали до Конституційного Суду України подання за підписом 62 осіб про визнання неконституційним указу Президента про розпуск парламенту.

4 червня КС вирішив невідкладно в усному режимі розглянути справу про розпуск Ради. Відкрита частина пленарного засідання призначена на 11 червня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram