ГоловнаПолітика

Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент

Президент пропонує затвердити його разом зі скасуванням депутатської недоторканності.

Зеленський подав у Раду законопроект про імпічмент
Фото: EPA/UPG

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект про імпічмент.

Про це повідомив журналістам у середу представник Зеленського в парламенті Руслан Стефанчук.

"Президент Володимир Зеленський, як і обіцяв під час передвиборної кампанії, сьогодні подав у Верховну Раду проект закону України про особливу процедуру усунення президента з поста (імпічмент)", - розповів він.

Стефанчук сказав, що сьогодні питання імпічменту регламентується регламентом Верховної Ради, але на Банковій вважають, що повинен бути окремий закон. "Це окрема процедура, і ми не можемо заховати її у регламент Верховної Ради, тому що процедура імпічменту виходить за рамки діяльності Верховної Ради. Вона включає в себе діяльність Конституційного Суду, Верховного Суду і т.д. Чому вона не може бути в ТСК? Тому що ТСК - це тільки частина процедури імпічменту і вона не включає в себе інші складові", - сказав він.

Стефанчук нагадав про наявність у Верховній Раді законопроекту №7203 про скасування депутатської недоторканності. "Було б чесно, якби разом ми ці два проекти провели", - сказав Стефанчук.

"М'яч на боці Верховної Ради", - додав він.

За його словами, на Банковій також готують законопроекти щодо відповідальності за неперсональне голосування, депутатські прогули, голосування за наявності конфлікту інтересів.

Нагадаємо, імпічмент президента передбачений українською Конституцією, але закону про імпічмент немає. Згідно з чинною Конституцією, президент може бути усунений з поста парламентом у порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram